Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Discman Microstar MD2647 - chyba laser

Andiv 06 Dec 2006 20:11 2190 3
    Andiv
    Level 32  
    Witam, posiadam takiego Discmana jak w temacie. Nie czyta płyt, po włożeniu rozpędza płytę, próbuje ustawić ostrość i wyłącza się wywalając "no disc". Z tego co wiem poprzedni właściciel próbował kręcić prkiem :|
    Coś mi sie widzi że laser do wymiany, i tu jest problem, bo absolutnie nie ma oznaczeń, obejrzałem go dokładnie z każdej strony i nic :( Może na podstawie fotek ktoś pomoże stwierdzić jaki to laser, bo chciałbym wiedzieć czy wymiana będzie opłacalna. Oczywiście jeżeli ktoś ma uwagi dotyczące naprawy to są one też mile widziane. :D

Sorka zapomniałem dodać, że laserek był już czyszczony izopropanolem i przedmuchany sprężonym powietrzem.
    dzimi
    Moderator
    Miałem podobny problem ale przy okazji uszkodzony drugi (podobny) cd ale z uszkodzoną płytą i po oględzinach i porównaniu zdecydowałem się na wymiane. jednak gdybym nie miał to wymianan na nowy byłaby nie opłacalna. Skoro była czyszczona to spróbój zrobić tak: włóz płyte ( ale dobrą pewną0 a następnie podczas gdy płyta się rozpędza delikatnie pkręc ustawieniem peerka i tak do jakichkolwiek rezultatów ( moze się uda) . Powodzenia!!!
    Andiv
    Level 32  
    Mam jedną zasade: nie kręce na "pałe" byle czym i w niewiadomym celu. Prków jest kilka a ja nie mam manualna. O ile dobrze pamiętam jeden jest od prądu diody lasera, drugi chyba od wychylenia soczewki a trzeci to jakaś korekcaja. Ostatecznie można było by sie pokusić o regulacje bo laser praktycznie do wywalenia, ale puki co nie zamierzam :D Dioda jeszcze daje znaki życia... Jakbym miał manuala do tego laserka to i owszem. niestety nie znam jeo oznaczeń :(
    dzimi
    Moderator
    Układ regulacji prądu jest na laserze od strony taśmy wiec nie ma problemu bo jest tylko jeden.