Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Graficzny LCD na T6963C i ATmega32 oraz Asembler

Rafalmysz 06 Gru 2006 20:29 2899 2
  • #1 06 Gru 2006 20:29
    Rafalmysz
    Poziom 10  

Witam wszystkich znających się na sprawie. Mam zadanie napisać program w asemblerze na Atmega32 do obsługi wyświetlacza LCD na sterowniku T6963C (OPTREX DMF5005N 240x64). Posiadam kartę katalogową do sterownika i także jakąś specyfikację już całego wyświetlacza, niestety wszystko jest w języku angielskim i nie mogę się z tego nic wyznać. Układ dostałem już gotowy. Szukałem już troche informacji na temat tego sterownika i niestety wiele niema a już na pewno po polsku. Szukam jakiegoś dobrego łopatologicznego opracowania jak sterować tym wyświetlaczem, przykładów w asemblerze z komentarzami co do czego.
    Za gotowe procedury, opisy lub konkretną współpracę jestem gotowy odwdzięczyć się materialnie.

Sposób połączeń pomiędzy uC a LCD

LCD--------------ATmega32
    ----------------------------------------------------
    1. GND
    2. GND
    3. +5V
    4. GND
    5. WR------------PA0
    6. RD-------------PA1
    7. CE-------------PA2
    8. CD------------PA3
    10. RESET-------PA4
    11 - 18 Linie danych od D0 - D7--------PC ( PC0 - PC7)
    19. Font Switch------PA5

0 2
  • #2 06 Gru 2006 21:07
    viki
    Poziom 16  

polecam lekturę www.skippari.net/lcd/t6963c_data.html i programik lcdinfo na początek. Prototyp na pc i lpt a potem atmega na deser

0
  • #3 06 Gru 2006 21:19
    Rafalmysz
    Poziom 10  

Oczywiście mam te żeczy szkoda tylko że nie są w wersji .PL. Co do programowania Atmegi nie ma większych problemów mi raczej chodzi o obsługe LCD, jaki stan na jakiej linii i przez jaki czas żeby na przykład zresetować czy wyczyścić wyświetlacz. Obecnie bawię się Atmegą8 i LCD alfanumerycznym na HD44780 tylko że do niego jest dużo materiałów po polsku.

0