Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Książki do nauki układów analogowych. Schematy prostych układów i opisy.

gilbert 06 Dec 2006 22:08 3130 8
    gilbert
    Level 12  
    Witam, nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić ten temat, wybór padł na początkujących :)
    Poszukuję książek do nauki układów analogowych, schematy prostych układów i opisy do nich co jak działa, np. migacz diód, proste wzmacniacze.
    Chciałbym żeby było to pokazane(opisane) w prosty i przejżysty sposób. No chyba że ktoś ma jakieś ciekawe linki to również poproszę :)
    Z góry dzięki. Pozdrawiam.
    scuzz
    Level 16  
    Jak chcesz coś dla początkujących to polecam artykuły zawarte na www.edw.com.pl . Masz tam wszelaki opis wszelkich układów.
    pvc
    Level 13  
    Ja polecam "SZTUKĘ ELEKTRONIKI" wydawnictwo WKŁ(o analogach jest część I)
    vinci
    Level 25  
    też polecam , przyjemnie się czyta
    Test Driver Skoda
    Level 13  
    Witam
    Dobrym podręcznikiem jest także książka od technikum:
    Podstawy Elektroniki Barbara Pióro, Marek Pióro. Jest dużo schematów, opisów ale niestety także dużo wyprowadzeń, równań, wzorów. Polecam także książki z wydawnictwa REA.
    wie8
    Level 16  
    Elektrotechnika 4 - Stanisław Bolkowski
    Elektronika 5 - Bolkowski & Chwaleba chyba
    xaver23
    Level 17  
    osobiście polecam książkę W. Ciążyński - Elektronika tom pierwszy- zadania są szczegółowo opisane a teoria jest ładnie podsumowana, masz zadanie a obok rzeczy których teoretycznie powinnieneś nie wiedzieć do tej pory.. czesc pierwsza zaczyna się od zadania z 1 żródłem napięciowym i diody Zenera a potem coraz trudniej... mam nawet gdzieś to w pdfie ale musiałbyś się do mnie zgłosić

pzdr
    adampyndzel
    Level 16  
    "Sztuka elektroniki" jest dosc obszerna i niema w niej zbyt duzo rysunków i schematów, tak wiec początkujacemu elektronikowi moze sie nie spodobać i narobi sobei niesmaków do takich lektór. Osobiscie polecam czytanie EdW, poniewaz tam kazdy uklad jest poprawnie opisany i dodatkowo znajduje sie dzial Szkoly Konstruktorów który duzo uczy :)