Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 problem z uruchomieniem

06 Gru 2006 22:53 3127 5
  • Poziom 20  
    Witam !
    Mam problem z uruchomieniem silnika w Peugeocie 406 2.0 16V benzyna (istalacja LPG, sekwencyjna Landi Renzo). Samochód ma przejachane 165tyś z czego 92tyś na gazie. Jak do tej pory bez żadnych problemów. Rozrusznik kręci, komputer nie pokazuje błędu, wszystko wygląda na dobre, ale nie pali. Bezpiecznik od pompy paliwowej nie jest spalony. Mam zamiar sprawdzić iskrę na świecach. Co to może być?

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Masz immo klawiaturkowe?Poza tym jaki 406 i ktore to 2.0 16?
  • Poziom 16  
    kam223 napisał:
    ... Mam zamiar sprawdzić iskrę na świecach. Co to może być?

Pozdrawiam

Najpierw posprawdzaj a potem pytaj...
  • Poziom 20  
    Rocznik 2000, silnik 2000ccm 16-to zaworowy, 138 km,wersja wyposażeniowa ST. Immo jest zwykłe tzn na czip magnetyczny w kluczyku. Dokładnie to samochód zachowuje się jakby był sprawny (zero jakichkolwiek alertów na komputerze oraz świecenia się wskaźnika immo lub innych oznajmujących uszkodzenie na desce rozd.) Natomiast rozrusznik kręci a samochód nie pali, nawet po dodaniu gazu. Jedno co mnie zdziwiło to, że nie pokazuje obrotów przy rozruchu, a zawsze pokazywał.
  • Poziom 26  
    Wrozyc sie nie da, moze na pierwszy rzut oka impulsator,a moze nie bo blad powinien sie pojawic. Tak czy siak dokladna diagnoza komputerem ze sprawdzeniem parametrow mierzonych.
  • Poziom 20  
    Wadliwa okazała się pompa paliwowa, nie daje żadnych oznak życia. Samochód jednak nie jest unieruchomiony, ponieważ udało się go odpalić w trybie awaryjnym instalacji gazowej, tzn, pomija się odpalenie na benzynie, od razu wszystko odbywa się na gazie. Jutro auto trafi do serwisu. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc :).

Pozdrawiam