Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie w rytm muzyki lampek na choince

kiler129 06 Dec 2006 22:55 8927 12
Relpol
  • Sterowanie w rytm muzyki lampek na choince
    Projekt nie jest nowy, można po prostu wziąść przekaźnik i go wysterować za pomocą sygnału audio - ale do tego potrzeba sporego sygnału a przecież nie chcemy uszkodzić drogiego wzmacniacza.
    Jest na to sposób który będzie nas kosztować ok 10zł.

Potrzebujemy do tego:
    Wzmacniacza - wystarczy od badziewiastych głośników komputerowych,
    Mostek gretza,
    Potrzebujemy też "Solid State relay", jest to rodzaj transoptora tylko z ta różnicą że tutaj zawarte sa dodatkowo 2 mosfety,
    Sterowanie w rytm muzyki lampek na choince
    Kilka kabli
    Lampki choinkowe :)

Założeniem autora było zbudowanie ciekawej dekoracji migającej w rytm muzyki - jak widać założenie zostało w 100% zrealizowane.

Filmik przedstawiający układzik w działaniu:

Fotki: (kliknij aby powiększyć)
    Sterowanie w rytm muzyki lampek na choince Sterowanie w rytm muzyki lampek na choince

Źródło: http://rybitski.googlepages.com/musicsyncronizedchristmaslights

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    kiler129
    Level 27  
    Has specialization in: mac + pc
    kiler129 wrote 1304 posts with rating 76, helped 12 times. Live in city Siedlce. Been with us since 2005 year.
  • Relpol
    Łizi
    Level 13  
    Witam
    widzę że jestem pierwszy więc powiem krótko dziwny ten pomysł przecież są światełka, które mają własne sterowniki i też muzyczka leci więc po co takie coś ????
    Tomek515
    Level 23  
    Jak to po co? Nie wszystkie lampki to mają a takie co to mają kosztują pewnie z 50zł a tak kupujesz lampki za pare zł albo uzywasz tych co masz;]
    Rudolfak
    Level 14  
    Pomysł bardzo ciekawy i prosty w realizacji. Gdyby wszystkie układy były takie proste, to elektronika była by dużo łatwiejsza w nauce...
    Jeśli działa, to znaczy, że projekt był wart swojej ceny, czasy, itp, itd.
    Mody
    Level 25  
    Tajemniczy "Solid State relay" to nic innego jak przekaźnik półprzewodnikowy - przekaźnik foto.

Pozdrawiam
    Paweł007
    Level 22  
    [quote="Łizi"]Witam
    widzę że jestem pierwszy więc powiem krótko dziwny ten pomysł przecież są światełka, które mają własne sterowniki i też muzyczka leci więc po co takie coś ????[/quote]

No to mnie rozbroiłeś są światełka i maja jakąs badziewną melodyjke a tu chodzi oto że podłączasz własne źródło dźwięku i w rytm Twojej własnej muzyki migają światelka.
    dowodca_armii
    Level 30  
    Musze przyznac ze to swietny pomysl aby choinka mrugala w rytm muzyki - jeszcze sie z takim czym nie spodkalem.
    Ale ja mam inny pomysl :
    przykladowo miec takich 7 kompletow lampek choinkowych i owinac ja kazdym kompetem na innej wysokosci, w odpowiedniej odleglosci i zrobic z tego wzkaznik wysterowania. Ale wtedy to chionka byla by coooooooool ! :)
    wladza13
    Level 14  
    Również uważam, że pomysł jest świetny, świecące lampki w rytm muzyki niezłe, proste i tanim kosztem.
    Konrad3006
    Level 16  
    Witam, mógłby ktos opisać jak to wykonać krok po kroku? Z góry dzięki.
    Zawach
    Level 14  
    Ej mam pytanie czy zamiast lapmek choinkowych mozna uzyc diud led a napiecie wziasc z zasilacza komputerowego ???
    KOSTEK_K1
    Level 15  
    witam

moze jakis opis ktos da tej konstrukcji montazu dla początkujących elektroników>

pozdrawiam
    marian89
    Level 1  
    przyłączam się do prośby dokładny opis krok po kroku :)

THX POZDRO