Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 25pv808/39 zasilacz...?

07 Dec 2006 12:59 1326 2
 • Level 21  
  Witam. Mam taki tv i siedzę przy nim troszkę zbyt długo. Jak do mnie przyszedł miał ewidentnie zwartą diodę po wtórnej stronie o nr 6340 która daje napięcie ok21v z oznaczeniem UAU AMP. Diodę wymieniłem , nic innego nie widzę uszkodzonego , na wszelki wypadek scalaka MC44608 tez dałem nówkę .. i nic . dziwnie próbkuje . Nie chce wskoczyć w stan jakiegoś stnby. Nie świeci się dioda czuwania. Pytam bo może to coś typowego dla tego modelu. Schemat mam z jakiejś "wschodniej" strony , pisze że to chassis Delta 2000. ale jest tak roztrzepany że trudno ogarnąć go po całości ...
  Powiem poprostu ...Pomocy ...
  Pozdrawiam Piko Wrocław.
 • Service technician RTV
  Wstawiłeś taką sama diodę co do parametrów? odłącz wszystkie gałęźie i na to najwyższe napięcie włącz żarówkę i wtedy odpal przetwornicę na tym obciążeniu i napisz jakie masz postępy.
 • Level 21  
  Witam. Dioda nie wydaje mi się jakąś specjalną nie mniej dałem też szybką typu BYW czy BYV juz nie pamiętam.. Natomiast co do zasilacza nie wydaje mi się by coś go obciążało , tylko wiesz kiedy widzę transoptor a w jego otoczeniu kaskady zenerek (bo chyba z 5 czy 6 sztuk tu jest nie wiem po co ?), LM-a 431 i jeszcze tyrystor który gdzieś wrzuca napięcie +B na ten transoptor robi mi się ciepło. Jemu pewno coś brakuje bo jest od groma różnych sprzężeń i powiązań, nie mniej zrobię tak jak wspomniałeś ale około południa dopiero.
  Pozdrawiam i czekam na dalsze pomocne sugestie kolegów.
  Piko Wrocław.

  No i jest zmiana. Znalazłem żywe (tzn zerowe) zwarcie za FET-em który ma dawać 5V dla części Video. Po wypięciu wtyczki która jest opisana RUB CONNECTOR 1913 zwarcie ustępuje ale 5 V i tak nie ma. Zasilacz już nie próbkuje a jest własnie uśpiony (tzn zaniżone napięcia zasilające) . Dalej bedę walczył z tym przypadkiem.
  Pozdrawiam Piko.

  No i wyszło szydło z worka. Nie życzę nikomu rozkręcać taki sprzęt.. Prawdziwy horror... Rozebrałem i nic ... dosłownie nic tylko jedno mnie zaniepokoiło że na 11 pinie jest masa a nie 5V więc ???? Powiem krótko kiedy odbierałem OTVC od klienta z domu ten mi chciał pomóc (czytaj skrócić czas naprawy) i tv był już rozkręcony .. Ja go skręciłem i zabrałem na warsztat. Nie wchodzi w grę bym ja mógł to zrobić. K.. Zamienione były wtyki ..oba po 12 pin... jeden sygnałowy a drugi z napięciami zailającymi ... TV nie miał prawa ruszyć po naprawie. Wszystko w temacie. Teraz po ponad 10 godzinach straconych przy sprzęcie to wiem. Dzięki za zaangażowanie i pomoc, pozdrawiam Piko Wrocław.