Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z S-Video czy TV?

07 Gru 2006 17:06 876 2
  • Poziom 23  
    Witam!
    Posiadam karte graficzną Gf4mx 400 z wyjściem wideo S-video i Cinch, i mam taki problem podłonczyłem telewizor do tej karty, ale obraz jest kiepski, gdy są ciemne kolory to obraz jest dobry, gdy wejdą jasniejsze kolory to obraz na tv się załamuje i lata, na wyjściu S-video i cinch jest to samo.
    I teraz tak: Podłonczyłem pod TV 2 różne urządzenia w celu sprawdzenia tzn aparat cyfrowy i kamera i obraz jest czysty i bez żadnych zakłuceń.
    No to postawiłem że z kartą jest coś nie tak, więc podłończyłem do niej magnetowid i karte przechwytującą, i tutaj również na obu urządzeniach obraz jest wyśmienity.
    Karte z tv podłańczałem 3 kablami o długości około 2m, 2 kable oryginalne i jeden samoróbka i efekt ten sam. Telewizor swoje latka ma, firma Tensai.
    Myślałem że sygnał wideo jest za słaby i zastosować tu jakiś wzmacniacz, ale chciałbym się najprew was spytać co to może być za problem.
    Proszę o odpowiedzi
  • Poziom 39  
    Wygląda na to, że sygnał jest raczej za silny...
  • Poziom 23  
    Hm to pewnie może być wina zasilacza, a wiesz czym osłabić ten sygnał ale nie tracąc na jakości obrazu?? albo jakiś mały układzik z regulacją siły sygnału. Nieznam się troche na tym, dopiero wkraczam w świat elektroniki