Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naprawa mp3 playera Creative MuVo

pabik_pl 07 Dec 2006 18:19 35660 50
Termopasty
    pabik_pl
    Level 2  
    Witam wszystkich,

posiadam dwa takie same, uszkodzone odtwarzacze mp3 Creative MuVo:
    1GB - nie łączy się z komputerem tzn komputer go nie wykrywa ale odtwarza wgraną na niego muzykę (pamięć flash jest jak najbardziej sprawna).
    512MB - uszkodzona pamięć flash, ale z kolei zasilanie działa.

Czy taki sprzęt można naprawić? Czy ewentualnie z dwóch uszkodzonych można złożyć jeden? Ewidentnie obydwa odtwarzacze różnią się usterkami, więc podmiana części mogłaby mieć jakiś sens, jeśli w ogóle tak mały sprzęt da się naprawić...

Proszę o odpowiedź i ewentualny kontakt do osoby, która takimi naprawami się zajmuje.

pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    User removed account
    Level 1  
    pabik_pl
    Level 2  
    dzięki za odpowiedź, mógłbyś wyjaśnić "step by step" jak to zrobić, jestem zielony w tej kwestii
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    bobinski
    Level 16  
    podziękowania dla "zbyrek2", po przeczytaniu Twoich postów z tego tematu udało mi się wgrać nowego softa z oprogramowaniem do muvo TX FM i zaczął działać. Robiłem to pierwszy raz. Dziękuję i pozdrawiam
    haratamijaja
    Level 1  
    mam muvo tx fm 256 i tak jak w pierwszym przypadku... gra wszystko ładnie pieknie ale komp mi go nie wykrywa... jak trzymam play to dalej nie trybi... co z tym zrobic... pomocy :D:D
  • Termopasty
    User removed account
    Level 1  
    kocica1
    Level 2  
    Witam wszystkich. Nie wiem czy w dobrym dziale i temacie pisze tego posta ale jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość. Mam problem z odtwarzaczem Creative Muvo TX, a mianowicie: bardzo często sam się wyłącza. Nawet jedna piosenka nie przeleci żeby się nie wyłączył. Najczęściej po kilku sekundach już pada. Nie wiem czy to zależy od temperatury czy od czegoś innego. Czasem nie zdąży się wogóle włączyć a już się wyłącza. Proszę o szybką odpowiedź co mam zrobić żeby normalnie działał Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    zakrzaczek
    Level 1  
    czesc! mialam taki sam problem jak 'kocica1'. Pozniej pojawlala mi sie informacja "file error system". No wiec zrobilam formata, wgralam nowe sterowniki i nic :| komp w ogole nie odczytuje mojej mp3 (Creative MuVo TX SE 512 MB) Zgralam jakies programy z creative.com. Pojawia sie informacja ze znaleziono nowy sprzet itp..ale nie moge wejsc do mojej mp3 bo jest jakis error. Wracajac do tych programow.. jak juz jestem przy: Firmware Download i wciskam 'format data area' pozniej 'start' to po kilku sekundach pojawia mi sie nowy error typu: "przekroczono limit czasu semafora" i wtedy moja mp3 zostaje automatycznie odlaczona od kompa... Nie wiem co mam zrobic.. :( help?
    zdzislaw111
    Level 26  
    Witam.
    zbyrek2 wrote:
    Ten 1GB wgraj nowy soft. Miałem to samo wgrałem soft i śmiga:). Z www.creative.com Żeby wgrać soft musisz przejść w tryb serwisowy przytrzymujesz guzik on i wkładasz do usb i trzymasz puki go nie wykryje serwisowo.Potem instalujesz soft.

Właśnie wgrałem softa do "mp3 creative tx" i ciekawe bo zgodnie z Twoim opisem powinienem wejść w tryb serwisowy.

Podejmując wejście w tryb serwisowy nic się nie działo , a mp3 - jka normalnie podłączana do USB była wykrywana, ale nie można było użyć dysku wymiennego, więc podjąłem próbę bo i tak nic nie miałem do stracenia.

Włączyłem do USB mp3 - jkę normalnie bez trzymania przycisku i uruchomiłem program , trwało to długo , ale w końcu pojawiło się okno ze starą wersją softu i nową do wgrania, a na dole możliwość sformatowania nośnika, dałem polecenie "ok" i znowu trwało to długo, ale w końcu pojawił się dysk wymienny gotowy do użycia.

Dziękuję za opis bo sam nie wpadłbym w jaki sposób można naprawić niedziałające urządzenie.
    User removed account
    Level 1  
    dsrecordss
    Level 18  
    Witam,
    może to troche odgrzewanie starych kotletów ale też miałem sytuację że wyskakiwał błąd z przepełnieniem semafora czy coś. Pomogło wgranie starszego firmware "Creative NOMAD MuVo TX Firmware 1.21.02e"
    odtwarzacz działa i buczy:)
    sloniu219
    Level 11  
    Witam
    coś z moim mp3 jest nie tak

1. Sciagnełem plik do wgrania softu i .. wciskam play/pause wkładam a ona dalej mi wykrywa jako stmp 3000 tak samo jak wkładam bez wcisnietego przycisku. Co jest nie tak z nim ?
    merlin390
    Level 1  
    witam mam pytanko jak długo trzeba trzymać guzik pause aby wejść w tryb serwisowy??
    Nesta247
    Level 2  
    Mam problem i licze że ktos mi pomoże. Posiadam cretive Muvo v100 i ostatnio przy zmianie baterii padło mi oprogramowanie, wiem że musze wgrac nowego firmwara (robiłem to juz kiedys) ale co mam zrobić jeśli przy podpieciu playera komp zaczyna ścinac? Firmware nie potrafi znalesc urządzenia, w sumie to komp ma problem go znaleść a jak wyświetli mi dysk przenosny w "moim komputerze" nacisne na niego (choćby prawym przyciskiem myszki) cały explorer zawiesza się. Gdy załącze Muvo i wejde do folderu z muzą pisze że nie ma muzyki, chociaż cały player jest w 90% zapełniony. Mam juz wyrzuc tego playera czy da sie cos z niego wyskrobac? Słyszałem ze nadaje się tylko do serwisu, ale czy jest domowu sposób na naprawienie urzadzenia?

musze jeszcze dodać że po jakimś czasie od podłączenia mp3 playera wyskakuje komunikat "ostrzegawczy"(chyba) w pasku tray'u "System windows - Opóźniony zapis nie powiódł się" (System Windows nie potrafi zapisac wszystkich danych dla pliku H... Dane zostały utracone..)

to chyba wszystko co wiem na temat tego problemu.

z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc ;)
    gruby05
    Level 12  
    Panowie. Mam problem z moim mp 3 creative muvoTX FM. Padło mi radio nie chcialo wogóle przemiatac stacji.Myslałem że to wina softu i wgrałem nowy.i nadal jest to samo czy uszkodzenie to jest mechaniczne czy software nie obejmuje radia w co wątpie. Prosze o pomoc.
    jus_glo
    Level 10  
    Mam pytanie odnośnie wgrywania tego nowego softa. Czy wgrywając go stracę dane, które mam zapisane w odtwarzaczu?
    User removed account
    Level 1  
    jus_glo
    Level 10  
    Tylko że mój problem jest taki, że te dane są mi potrzebne. Mogę je jakoś odzyskać?
    User removed account
    Level 1  
    jus_glo
    Level 10  
    No właśnie w tym jest problem że nie mogę nic z niego otworzyć ani skopiować ani nic na kompie, ale normalnie odtwarza mp3:(
    andronikos
    Level 2  
    A mój problem wygląda następująco:
    - Creative MuVo TX FM 1 GB
    - pamięć flash działa bez zarzutu, zresztą zrobiłem ostatnio update'a firmware'u zgodnie z Waszymi zaleceniami
    - Player często się wyłączał kilka sekund po włączeniu. Ktoś już opisywał tutaj ten problem. Na tej podstawie wnioskuję, że mam "zimne luty" w playerze.

Pytanie:
    1. Co to są "zimne luty", jak je wykryć i jak usunąć?

Na jakiejś stronce znalazłem, że "Zimne luty są zmorą elektroników - urządzenie czasem działa dobrze, czasem nie i trudno znaleźć przyczynę. Początkujący bardzo często wykonują takie zimne luty, bo boją się przegrzać elementy - w literaturze często spotyka się ostrzeżenia przed przegrzaniem. Rzeczywiście, elementy mogą ulec przegrzaniu, ale nie można tu przesadzić w żadną stronę. Niedogrzanie jest równie złe jak przegrzanie. A gdzie jest złoty środek?"

2. Czy lajkonik taki jak ja, który nigdy lutownicą po układach scalonych nie jeździł jest w stanie takie coś naprawić samemu? (dodam, że specjalnej lutownicy oczywiście nie mam)

3. Do kogo mogę udać się po pomoc?

Dzięki za wszelką pomoc.
    User removed account
    Level 1  
    andronikos
    Level 2  
    Hej

Dzięki za odpowiedź. Ostatecznie player jakoś sam z siebie zaczął działać i na razie jest spoko. Pewnie niedługo znowu zacznie się sam wyłączać. Generalnie oglądając go rozebranego ze wszystkich stron (zarówno część z zasilaniem jak i playera) nie dostrzegłem żadnych niepokojących zmian na lutach.

Przeczytałem ostatnio trochę wypowiedzi śmiałków, którzy zaryzykowali i próbowali sami polutować sobie płytki i stwierdzam, że jednak pasuje. Większość z nich narobiła tylko więcej szkód.

Pozdrawiam
    Mliga
    Level 10  
    Odgrzebuje starego kotleta.
    Mam dwa pytania, czy flash może sie uszkodzić orzy odłączeniu od kompa podczas odtwarzania plików?
    I drugie pytani - jeśli mp3 nie reaguje na tryb serwisowy -windows wogole go nie wykrywa to czy może to byc wynikiem lekko ruszającej się wtyczki. Sprawdzałem miernikiem i niby napięcie podaje, ale nic sie nie dzieje...
    kaczoreq__
    Level 1  
    Po ściągnięciu softa i kilku nieudanych próbach wgrania wszystko działa. Dziękuje za pomoc :P
    Hucul
    Level 39  
    zbyrek2 wrote:
    A więc tak "zimne luty" to odłamki cyny(błąd fabryczny)
    latające po urządzeniu i robiące zwarcia.

"Zimny lut – nieprawidłowo wykonana, słabo trzymająca spoina wykonana metodą lutowania. Ma miejsce, gdy lutowanie odbywa się w zbyt niskiej temperaturze lub poprzez stopienie lutownicą bezpośrednio lutu, a nie pośrednio poprzez łączone metale." - Wikipedia

90% problemów z odtwarzaczem to problemy z oprogramowaniem (firmware) , czasem trzeba "zaniżyć" firmware , by sprzęt ruszył , zdarza się , że windows chodzi jak na 486SX40 po podłączeniu empetrójki , ale wgranie nowego softu do odtwarzacza to pierwsze (i najczęściej ostatnie) co robię naprawiając taki sprzęt . Produkty Creativa nie różnią się wcale od reszty chińszczyzny (mają obudowę z lepszego plastiku i lepsze słuchawki) .
    Najczęstszymi przyczynami awarii są :
    rozładowanie się baterii podczas odtwarzania - nagrywania
    odłączenie odtwarzacza od komputera podczas kopiowania plików
    przepełnienie pamięci podczas nagrywania
    upadek na twarde podłoże .
    W ostatnim przypadku potrzebne może być przelutowanie chipów na płytce playera .
    Osoby bez umiejętności i sprzętu raczej nie poradzą sobie z poprawieniem lutów .
    Naprawiłem sporą ilość takich sprzętów i naprawdę niewiele jest ubitych na śmierć :D
    marcinek8899
    Level 15  
    U mnie były objawy braku zmieniania folderów ale mogłem przewijać utwory.
    Pomogło przeinstalowanie softa.
    Daje go tu jako załącznik bo niedługo CREATIVE usunie go z serwera [już nie można go znaleźć]