Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pojemnosc zastepcza kondensatorow

07 Gru 2006 20:38 1259 1
 • Poziom 43  
  Witam,
  zadanie, wbrew pozorom, nie jest łatwe, ponieważ należy napisać równanie na połączenie łańcuchowe nieskończenie długiego łańcucha kondensatorów, to po pierwsze.
  Po drugie, by można było w/w równanie zapisać, to należy znać wartość pojemności każdego kondensatora i jeśli będą te wartości różne, to zadanie to nie ma dokładnego rozwiązania (twierdzenie moje).
  Po trzecie, powyższego określenia pojemności każdego z kondensatorów na swoim schemacie nie zrobiłeś, wobec tego dalsza nasza dyskusja jest bezprzedmiotowa.
  Po czwarte, jeśli nawet to uczynisz, to należało będzie policzyć granicę (niewłaściwą) ciągu, którego wyrazów, jak na razie nie znam.
  W związku z powyższym pytam: czy masz choć minimalne przygotowanie ze strony potrzebnego do zastosowania tu aparatu matematycznego?
  Potrzebna będzie wiedza o; granicach ciągu, umiejętnoość dowodzenia twierdzeń za pomocą Indukcji Matematycznej (o wiedzy stosowanej z Elektrotechniki Teoretycznej już nie wspominam), oraz o metodach badania zbieżności ciągów liczbowych.
  Jeśli nie, to nie licz na to, iż ja to zadanie rozwiążę (o ile w ogóle będzie ono możliwe) za Ciebie.
  Dostaniesz "wędkę", natomiast "połow ryb" będzie należeć do Ciebie... :D

  Pozdrawiam