Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa sprężarki.

07 Gru 2006 23:04 8347 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym zrobić sprężarkę. Może mi ktoś coś doradzić.
    np.
    czy mogę spawać butlę po LPG z samochodu czy nie grozi wybuch?
    albo może z czego najlepiej zastosować zbiornik?
    Mam wł. ciśnieniowy do hydroforu myślę że powinien się nadać do sprężarki. Ale mam problem z jakimś regulatorem ciśnienia podawanego np. na pistolet. Co można zastosować np. zwór kulowy??? A trzeba zastować jakiś zawór zwrotny?
    A jeszcze jedno pytanie jaką sprężarkę (wydajną) zastosować np od stara może być.

Wiem że dużo tych pytań. Ale bardzo bym był wdzięczny za jakąś pomoc. A może ktoś zechce opisać jak ma wykonaną własną sprężarkę. Mile widziane jakieś foto.

Pozdrawiam
    Dziękuję za pomoc

Moderowany przez MirekCz:

Przeniesiony z AiR.

• Poziom 14  
    Włącznik ciśnieniowy od hydroforu na pewno będzie dobry bo u mnie na zakładzie jest sprężarka starego typu i taki właśnie tam jest. po weekendzie zrobię zdjęcie to podeślę.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wyłącznik ciśnieniowy od hydroforu może być, ale taki który pracuje w zakresie do przynajmniej 8 atmosfer.
    Zbiornik musi wytrzymywać o wiele więcej, bo musi być granica bezpieczeństwa w raze awarji wyłącznika ciśnieniowego.
    Poza tym musisz mieć zawór bezpieczeństwa.
    Jako reduktor ciśnienia możesz wykozystać reduktor do gazów technicznych np tlenowy.
    Przy kompresorze musisz zamontować chłodnicę powietrza w której wilgoć zawarta w powietrzu się skropli.
    Bez chłodnicy w wilgotne dni pistolet w trakcie malowania będzie pluł wodą.
  • Poziom 10  
    Zamiast butli gazowej zastosuj 3 lub 4 połaczone równolegle zbiorniki "wiatru" z jakiejkolwiek ciężarówki (na szrocie jest tego od groma :D).Pamiętaj, że jeżeli chcesz tą sprężarą malować, to jej wydatek powietrza musi być większy niż zużywa pistolet (mniejszy wydatek = piękne wzorki na malowanej powierzchni:D) Zrobiłem kiedyś coś takiego na 2 spręźarach od Jelcza i śmigało całkiem nieżle.
  • Poziom 12  
    Witam!

Wez pod uwage sprezarke od ciagnika (ja mam zastosowana od C-330) wyciaga spokojnie 6BAR. Jezeli chodzi o wode to nie ma problemu mam w polowie zbiornika zawor kulowy i "spuszczam" przed praca wode. Silnik musiałem zastosowac dosc silny - 2,2kW.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Butla LPG spokojnie wytrzyma cisnienie 1Mpa (~10atm) a wiekszego nie potrzebujesz i ciezko bedzie uzyskać - zaletą jest to ze mozna na złomie kupic duzą butle za małą kase. Co do spawania to przed proponuje wykrecic zawory i przedmuchac porzadnie ( przy spawaniu ziorników paliwa benzyna/ON napełniało się je wodą) tez mozesz jesli bedziesz spawał elektrycznie. Sam miałem robic taki kompresor sprezarka ze stara i butla 60l z lPG ale kupiłem na allegro trzytłokowy 3JW60 za 400zeta - wiec nie oplacało sie robic. Rowniez na allegro mozna kupic dobr reduktory z odwadniaczem za przyzwoite pieniadze.
  • Poziom 10  
    Witam. Na szrocie kupiłem butlę LPG, sprzedawca zapewniał, że jest ona pusta, jednak przed wykręceniem zaworu chciałbym sie upewnić czy aby napewno we wnętrzu nie ma ciśnienia. Pytanie jest takie: jak wypuścić z butli potencjalny gaz?
  • Poziom 22  
    na butli masz wielozawór - różne w zależności od butli - a tam są zawory - odkręć przewody o ile są jeszcze i delikatnie odkręć zawór - jak zacznie wypływać gaz to weź butle na "wolne powietrze" najlepiej nie przy budynkach i nie w dołku i powoli niech się gaz ulotni - jak możesz to zrób zdjęcie zaworów - bo może tam być elektrozawór i nie "poleci" gaz.
  • Poziom 10  
    To są zdjęcia tego zaworu.
    Budowa sprężarki.
    Zaobserwowałem takie zjawisko: Wyobraźcie sobie, że w butli jest woda. Poruszając tą butlą a nastepnie zatrzymując (ciągle trzymając na niej dłonie) odczuwamy ruchy cieczy w jej wnętrzu (kołysanie). I takie zjawisko jest z moją butlą z tym, że nie ma w niej wody. Kołyszę, przewracam butlę i nic nie chlipie a wyczuwam wyraźne balansowanie. Czy to może być oznaka obecności gazu w zbiorniku?
  • Poziom 22  
    Tak w butli może być "gaz" akurat LPG w zbiorniku jest pod ciśnieniem w fazie ciekłej.

Ja bym to zrobił tak:

do elektrozaworu podłączyć na STAŁE (tak żeby nic Ci tam nie iskrzyło przypadkiem) dość długie kable 3-4m lub więcej. Odkręcić "zawór" (czyli tym kółeczkiem pokręcić) do połowy albo nawet mniej i podłączyć pod przewody (z bezpiecznej odległości 12V - wszystko jedno jak + i -) Wtedy z butli powinien "wylatywać" gaz!!
    Trzeba to zrobić na wolnym powietrzu!!! JEST TO TROCHĘ NIEBEZPIECZNE wieć żadnych papierosów grilów itp.
    ROBISZ TO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!