Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest coś takiego jak mówiący alarm?

kawasek 08 Gru 2006 07:57 4052 13
  • #1 08 Gru 2006 07:57
    kawasek
    Poziom 17  

Witam chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna dostac, ewentualnie zrobic alarm do samochodu,który bedzie mowił np: 'Prosze odsunac sie od pojazdu' lub cos podobnego. Pozdrawiam

0 13
  • #3 08 Gru 2006 13:26
    kawasek
    Poziom 17  

Czy syntezator mowy wbudowany byl w alarm czy wystarczylo posiadac syrene z funkcja mowienia zamiast dzwieku??

0
  • #5 08 Gru 2006 14:30
    kawasek
    Poziom 17  

Jesli ktos miał stycznosc z takim wlasnie mowiacym alarmem,to prosze napisac czy istnije mozliwosc podpiecia takiego syntezatora mowy do obojetnie jakiego alarmu.

0
  • #6 08 Gru 2006 18:10
    solecki.m
    Poziom 26  

Alarm jak alarm, może być każdy, nawet chiński, myślę że tu chodzi o samą syrenę. Kiedyś spotkałem się z taką syreną, która "gdakała" po krótkiej melodyjce - "Uwaga włamanie, proszę powiadomić policję". Nie rozbierałem jej, ale tam chyba był jakiś eprom. Koszt tej syreny to coś ok. 80 PLN.

0
  • #7 08 Gru 2006 18:25
    kawasek
    Poziom 17  

Tez myslalem ze to syrena ma wbudowana jakas pamiec i z niej korzysta, na google znalazlem na stronach zagranicznych alarm, ktory mowi, na zdjeciu pokazana jest tylko syrena i to taka nad wyraz wyrosnieta a obok niej pilot, wydaje z siebie 7 roznych haselek, jak znajde zdjecie to zapodam

Dodano po 4 [minuty]:

Znalazlem mowiacy alarm, oto krotki opis producenta.

This car alarm senses motion and electrical current. When armed it will detect someone tampering with your car and warn the intruder in a stern voice. When it senses repeated or heavy shocks, the voice shouts a warning, then the 127db siren sounds for 30 seconds. It has an instant panic feature with a woman's voice screaming for help and a car finder mode that chirps to help you find your car in a crowded parking lot. It's sensitivity is set by striking your car to set the shock threshold. Once set, any impact greater than the threshold you set will activate the alarm. It also uses either a voice or chirping as an armed or disarmed confirmation.
    It's simple to install. Just mount the car alarm anywhere under the hood with the three metal screws provided, and clip the power cord to the battery. This product qualifies for reduced insurance premiums from most insurance companies

Talking Messages
    "System Armed"
    "System Disarmed"
    "Please Adjust Sensor Now"
    "Thank You"
    "You are Too Close to the Vehicle, Please Move Away"
    "I was Tampered With" (shout)
    "Please Help Me" (scream)

Features
    No False Alarms
    Instant Panic Protection
    Dual Stage Shock Sensor
    Current Sensing
    Battery Backup
    7-Talking Messages
    Adjustable Sensitivity
    45 Second Exit Delay
    Car Finder Function
    Includes 1 Remote Control
    Lifetime Manufacture's Ltd Guarantee
    Toll Free Help Line

0
  • #8 08 Gru 2006 18:33
    solecki.m
    Poziom 26  

Wygląda to na urządzenie typu kompaktowego, czyli wszystko w jednej obudowie. Raczej przestrzegałbym Cię przed założeniem tego typu alarmu (kompakt). Dlaczego? Jeśli padnie choćby jeden element, np. czujnik wstrząsowy lub sama syrena, to jesteś zmuszony wymienić całość, bo kto Ci to naprawi i za jakie pieniądze? W "normalnym" alarmie możesz sobie dowolnie wymieniać elementy systemu. Do Ciebie decyzja należy.

0
  • #10 08 Gru 2006 18:44
    kawasek
    Poziom 17  

Wydac 70$ plus koszty przesylki, to troche drogo, dlatego moze jeszcze ktos cos dopisze?? Chce sobie zalozyc taki syntezator mowy bo mi sie podoba, i wydaje mi sie ze w polaczeniu z czujka na mikrofale bedzie to dosyc dobry pomysl 'Prosze odsunac sie od samochodu' Czesto ktos zaglada mi przez szybe do auta.
    Czy jest coś takiego jak mówiący alarm?

0
  • #11 08 Gru 2006 18:48
    emel2
    Poziom 17  

Google ,,wywala' pare linkow do hasla GADAJĄCA SYRENA-poszukaj.A co do konstrukcji takiej syreny -wewnatrz jest wstawiona pamiec analogowa wlasnie do zapisu dzwieku-ktorys z ukladow serii ISD....We Wroclawiu jest przedstawiciel firmy produkujacej te scalaki...google Twoim przyjacielem.
    Pozdrawiam
    Mariusz

0
  • #12 08 Gru 2006 19:46
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

co prawda auta to nie moja branża...
    ...ale do alarmów stacjonarnych można podłączyć autonomiczny syntezator głosu http://www.satel.pl/produkty/integra_vmg.php ma 16 wejść, po uaktywnieniu któregoś moduł emituje jeden z 16 komunikatów (można je samemu nagrać). Nie wiem tylko, czy w alarmie samochodowym jest możliwość podania tylu sygnałów na wejście modułu (sygnałów nie musi być akurat 16 - może być tyle ile potrzeba)

pozdrawiam - Maciej

0
  • #13 08 Gru 2006 20:35
    kawasek
    Poziom 17  

Dzieki za wypowiedz, kazdy post napisany przez fachowcow bezcenny :) Napewno lepiej zadziala komunikat 'Prosze odsunac sie od samochodu' niz jakies pikniecie. Jesli macie jakis pomysl, to niech kazdy sie nim podzieli. Pozdrawiam

0
  • #14 08 Gru 2006 21:27
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrób sobie "gadacz" na układzie z serii ISD i i układ wyzwalania komunikatu impulsem masy (te ISD się chyba nawet tak wyzwala). Zastosuj czujkę z wyjściem prealarmu i podłącz wyjście prealarmu bezpośrednio do tego gadającego układu z pominięciem alarmu. W tym przypadku pierwsze naruszenie strefy będzie wyzwalało komunikat dźwiękowy, a następne już alarm. Sprawdź też możliwość zaadoptowania do swoich potrzeb syntetyzera mowy typu SM - 2 produkowanego przez Satel.

0