Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe urządzenie. Podłączenie karty SIM do telefonu stacjonarnego.

Aqumulator 08 Gru 2006 08:27 4569 6
  • #1 08 Gru 2006 08:27
    Aqumulator
    Poziom 12  

Witam.

Dostałem w pracy polecenie zakupienia urządzenia które umożliwi podłączenie karty SIM do telefonu stacjonarnego, by połączenia nawiązywane z numerami komórkowymi były realizowane przez kartę a nie za pośrednictwem linii stacjonarnej (niższe koszty komórka-komórka niż stacjonarny-komórka).
    Gdzie mogę znaleźć informacje o takich urządzeniach, lub gdzie można takowe zakupić?

0 6
  • #3 08 Gru 2006 15:53
    Jack14
    Poziom 37  

Jeśli ten telefon to tzw. końcowy a nie podłączony do jakiejś wewnętrznej zakładowej centralki to można poszukać czegoś takiego jak Bramka GSM firmy Mobicom.
    Posiada własny LCR czyli bramka wie na podstawie wybieranego numeru czy jest to połączenie na telefony komórkowe czy do sieci stacjonarnej.
    Zresztą jeśli ten telefon jest podłączony do jakiejś wewnętrznej centralki to również można zastosować tą bramkę (inny model, inny producent) pod warunkiem że jest w centralce do czego ją podłączyć.

ps

tylko ceny tych urządzeń :cry:

Pozdrawiam

0
  • #4 08 Gru 2006 18:30
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Są promocje na takie bramki GSM u operetorów.
    Kiedyś była taka w Erze bramka Nokii za 1 PLN tylko abo musiał być w miarę wysoki.
    Popytaj...

0
  • #5 08 Gru 2006 18:38
    Jack14
    Poziom 37  

Za złotókę?
    jestem w miarę wysoki
    Pytam (gdzie)?

ps

gdzie, kogo, pytać żeby za 1 zł dostać bramkę?

1
  • #7 08 Gru 2006 22:04
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

bramka to skuteczne rozwiązanie ale mało eleganckie.
    przy odpowiednim poziomie ruchu mozna porozmawiac o dość korzystnej preselekcji.
    mi udało się uzyskac stawki w preselekcji plusa na poziomie 3-4 procent wyzszym niz taryfy na bramkach. ale w zamian nie utraciłem prezentacji numeru i jakości połączeń a odpadło mi
    kupowanie bramek i dodatkowych kart miejskich, mogłem też kierować ruch z lokalizacji gdzie zakup bramki i ewentualne doposazenie centrali było mało opłacalne lub po prostu niemożliwe.
    pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów