Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób podłączenia wzmacniaczy??

mradek 08 Gru 2006 14:52 1146 5
  • #1 08 Gru 2006 14:52
    mradek
    Poziom 2  

Witam. Szukałem lecz nie znalazlem dlatego pytam.
    Jezeli sa jakies linki na forum to poprosze o ich umieszzczenie w tym temacie. Z gory dzieki.

Sprawa jest następująca
    Radio ma 1 wyjscie na wzmacniacz(chinch-chinch), a chce podłączyć 2 wzmacniacze 1 do subwoofera i jeden do 4 glosnikow.
    Jezeli puszcze sygnal do tego wzmacniacza od subwoofera to on ma wyjscie do podłączenia nastepnego wzmaka ale tylko jedno, a w 4 kanalowym sa 2 wejscia front i tył.
    Co zrobić czy da sie rozdzielic sygnal na front i tył czy musze miec radio z 2 wyjsciami? Albo prosze podsunąć inne rozwiązanie podłączenia.

Dodam tylko ze ja opieram sie o sprzęt: radio Alpine cde-9821r, wzmacniacze Blaupunkt 4100 i Blaupunkt 2100 do suba.

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Gru 2006 14:59
    micho_m
    Poziom 17  

Mozesz zastosowac 2 rozgaleziacze Y z pierwszego wzmaka.

0
  • #3 08 Gru 2006 15:05
    mradek
    Poziom 2  

A czy nie bedzie dużych strat jakości przy takim podłączeniu? i jakimi kabelkami połączyć wzmacniacze bo takie zwykle synalowe są dlugie 3-5m? a wystarczyly by metrowe lub 2metrowe.
    A rozgałęziacz zwykły do chinchy, nie musi być jakis specjalny do car audio?

0
  • #4 08 Gru 2006 15:19
    micho_m
    Poziom 17  

Poszukaj krotszych chinch. Zwykle rozdzielacze Y wystarcza. A straty? Proponowalbym najpierw podlaczyc wzmaka do glosnikow i z niego puscic do wzmaka do suba. Wydaje mi sie ze to bedzie lepsze rozwiazanie.

0
  • #6 08 Gru 2006 18:28
    micho_m
    Poziom 17  

Ja chyba jednak wolalbym uzyc rozgaleziaczy, ale zrob jak uwazasz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo