Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Thomson TM9700 - czy to wina lasera ?

08 Gru 2006 18:24 1174 10
  • Poziom 28  
    Wymieniałem laser w takim przenośnym zestawie Thomsona TM9700.
    Niektóre płyty czyta bez problemu a w niektórych przeczyta kilka ścieżek i "zacina" się . Chce porzejść na następną ścieżkę ale cofa się i ponownie podejmuje próbę przejścia na następną ścieżkę itd. Czy jest to wina lasera czy też płyt / płyty/ ?
  • Poziom 27  
    jeżeli zczyta płyte ale niektóre kawałki nie odtworzy to raczej płyty masz pocięte tzn porysowane. laserowi dał bym spokoj. ewentualnie masz przy laserze potencjometr przekrec go minimalnie w prawo. pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Płyty są czyste , nie porysowane . To nie jest tak , że niektóre kawałki nie odtworzy - dochodzi do pewnego miejsca na płycie i odtwarza tę samą ścieżkę .
  • Poziom 17  
    Witam
    Nie piszesz czy płyty są tłoczone czy wymieniłeś cały mechanizm czy tylko "laser" ( a może cała elektronikę jak to w Thomsonach bywa).
    Zatrzymuje się w przypadkowych miejscach czy stałych??
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Wymieniłem tylko laser . Płyty tłoczone. Zatrzymuje sie na tym samym miejscu / na innym cd te płyty idą / - między jadną śceżką a drugą . Niektóre płyty bez problemu odtwarza.
  • Poziom 19  
    Witam. Miałem kiedyś przypadek że kazda plyta zatrzymywała się w tyn samym miejscu. I co się okazało? Taśma łącząca oczko z elektroniką była tak uszkodzona że gdy się odginała w danym momencie to przerywało. Gdy wracałem do utworu wcześniejszego było dobrze. Taśma na oko była sprawna, lecz po sprawdzeniu przejść miernikiem okazało się co innego
  • Poziom 28  
    No tak ale w tym momencie wkładam inna płyte i potem jeszcze inną i jest wszystko dobrze
  • Poziom 30  
    Witam!
    Moze cos blokuje Ci mechanizm w pewnym miejscu przeczysc prowadnice lasera tryby itp. Nawet drobinka piasku moze powodowac takie efekty lub smar na ktorym uzbieral sie kurz
    Inna sprawa ze moze byc zle ustawiony kąt lasera
    PZDR!
  • Poziom 28  
    Płyta , która wczoraj dochodziła do 4 utworu dzisiaj poszła cała a ta która wczoraj doszła do 2 dzisiaj prawie cała . Mechanika jest czysta . Czyżby to byl laser ?
  • Poziom 30  
    Moze ustaw kat lasera byc moze nie jest prostopadle ustawiony do plyty, regulowac powinno sie srobkami pod spodem lasera.
  • Poziom 28  
    Może masz rację ale jak zacznę ustawiać kąt lasera to może okazać się , że po tym wszystkim laser nadaję się już tylko do wyrzucenia . Z drugiej strony cena tego lasera / 18zł / daje trochę do myślenia.