Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit IDL60S - dozowanie soli

08 Gru 2006 19:46 3574 4
  • Poziom 2  
    Czy wie ktoś, co może być powodem, że od jakiegoś czasu noże, widelce itp., jak wyciągam ze zmywarki, są zardzewiałe? Czy jest to z powodu soli, czy czegoś innego? Zmieniłem sól na inną niż zawsze używałem, lecz też jest do zmywarek!
    :?:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Za duże dozowanie soli. Jaka woda? Jakie ustawienie?
  • Specjalista AGD
    Cześć.
    Wina może leżeć też po stronie sztućców .które jeśli są kiepskiej jakości to zmywarka pokaże ich wady(słaby materiał z jakiego są zrobione , dotyczy to również szklanek i talerzy )
  • Poziom 2  
    Witajcie, dzięki za odpowiedzi ale problem chyba był w soli gdyż zmieniłem ostatnio sól na taka o drobnych bardzo kryształach i pjawił sie ten problem, wróciłem jednak do soli tej co miałem czyli o większych kryształkach i znikł problem, wszystko wygląda tak jak wcześniej. Czyli to ważna jest tez sól jaką się stosuje, niby obie były do zmywarek a jednak nie dokońca obie pasowały.
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam również podobny problem.
    Zmywarka Siemensa SF25T251EU i sztućce które miałem od 15 lat w stanie idealnym wszystkie mi pordzewiały.
    Czy sypie sól czy nie to rdzewieją rzeczy straszliwie.

Kupiłem nóz kuchenny z gwarancją niby dożywotnią...... po pół roku przerdzewiał i pękł.
    Nożyk do obierania ziemniaków taki za 2 zł ; byłem w szoku po jednym umyciu w zmywarce. Nóz wygląda jakby był wykopany z ziemi z czasów chyba jeszcze przedwojennych.

Zmywarka pracuje na Warszawskiej wodzie ( twarda ). Sól sypie tylko calgonit i mam dozowanie ustawione na 3 w skali do 7.

Podsumowywujac : szcztućce zniszczone, talerze przeźroczyste nietłukące - odbarwione z dziwnymi śladami.