Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston MBA 3832 - wyciek czynnika chłodniczego

Gyllenhall 08 Gru 2006 21:46 5776 12
  • #1 08 Gru 2006 21:46
    Gyllenhall
    Poziom 2  

Dzień dobry wieczór!
    Dwa tygodnie temu dopadł nas problem, na który zupełnie nie bylismy przygotowani. 3, 5 roku temu wprowadziliśmy się do nowego domu. Kuchnia przestudiowana do najdrobniejszych detali, sprzęt też. Zdecydowaliśmy się na jednego producenta ze względu na kasę, design i markę wybraliśmy Aristona. Zmywarka, piekranik, płyta ceramiczna - jako tako, ale lodówka... Dwa tygodnie temu, po rozmrożeniu przez małżonkę już się nie włączyła, tzn. włączyła się i grzała jak piec. Przyszedł fachowiec firmowy i stwierdził wyciek czynnika chłodzącego. Nie polecał nabijanie, gdyż jak stwierdził - problem może wystąpić ponownie nawet po kilku dniach. Podobno nie nadaje się do jakiejkolwiek naprawy. Załamka...
    Mam pytanie - czy w tym modelu nie jest możliwa naprawa? Taka, która będzie skuteczna i mniej kosztowna od zakupu nowej lodówki?Zaznaczam, że czas gwarancji minął (dwa lata), a nie wykupiliśmy przedłużenia gwarancji.
    Dziękuję z góry za pomoc.

0 12
  • #2 08 Gru 2006 22:22
    eeban
    Specjalista AGD

da sie to naprawić nawet w domu trzeba tylko usunąć nieszczelność >>>a to zrobi dobry fachowiec :D

0
  • #3 08 Gru 2006 22:57
    Gyllenhall
    Poziom 2  

Dałeś mi trochę niespodziewanej otuchy, eeban. Ale dlaczego serwisant Aristona z góry przekreślił taką możliwość? Podobnie postąpił fachowiec ze sporego sklepu AGD.
    W jaki sposób to można zrobić?

0
  • #4 08 Gru 2006 23:05
    Samuraj
    Poziom 35  

Najlepiej udać się do fachowca, który nie ma przy okazji napraw sprzedaży sprzętu AGD.
    Taki pseudo fachowiec (nie obrażając nikogo) woli abyś kupił zapewne nowy sprzęt niż naprawił stary.
    Mniej zachodu przy sprzedaży nowej. Zamówienie do dostawcy transport do klienta a pieniądze te same, albo i więcej.
    A przy naprawie, może to popsute a może tamto, potem znowu się coś popsuje i klient będzie narzekał, że tyle zapłacił a znowu coś nie działa, a tak to gwarancja i niech się fabryka martwi.

0
  • #5 08 Gru 2006 23:07
    eeban
    Specjalista AGD

bo facet z serwisu się narobi a zarobi jego szef > title="Ariston MBA 3832 - wyciek czynnika chłodniczego">:D

poszukaj na forum było wiele o tym

0
  • #6 09 Gru 2006 20:10
    jergir
    Poziom 10  

naprawa wycieku czynnika chłodzacego w takich lodówkach jak podany przez Ciebie typ aristona jest bardzo skomplikowane i nie polega na typowej wymianie parownika .( Jezeli jest to model z jednym agregatem sterowany elektronicznie poprzez wielozawór -upewni się telefonicznie w serwisie ). Mam ten problem z candy i zdecydowałem się na zakup nowej. Nie włoskiej !!!! Miałem kontakt z serwisami i specjalistami firmowymi i prywatnymi , wszyscy orzekli - kupić nową. Jedynym serwisem który się podjął tej naprawy był serwis eldomeksu. producenta parowników. Skontaktuj się z nimi. To firma z Kielc www.eldomex.pl Pozdrawiam![/b][/youtube]

0
  • #7 09 Gru 2006 20:40
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Calkowicie popieram kol.eeban.Trzeba zlokalizowac miejsce wycieku czynnika i je usunąc.Do tego trzeba mieć odpowiedni osprzęt i chęci .Pozdrawiam.

0
  • #8 09 Gru 2006 20:58
    jergir
    Poziom 10  

skoro naprawa jest prosta to oddam swoje candy za niewielkie pieniądze, Duża markowa lodówka w inoxie. Powodzenia!

1
  • #9 09 Gru 2006 21:05
    qryszard
    Poziom 20  

Mam właśnie taką lodówkę naprawianą.Pozostała tylko blizna z tyłu na styropianie.1.5 roku chodzi już po naprawie.

0
  • #10 09 Gru 2006 22:00
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Kolego jergil więcej wiary.Czytaj post wyżej.Pozdrawiam.

0
  • #11 10 Gru 2006 12:20
    jergir
    Poziom 10  

Tu wiara to trochę mało. Potrzebny adres,telefon -fachowca który to wykona.Jak pisałem- rozmawiałem z ponad dziesięcioma serwisami - wszyscy orzekli to samo. Zmowa fachowców , pech czy coś innego. Pozdrawiam!

0
  • #12 10 Gru 2006 13:15
    Damian22
    Poziom 14  

Witam lodowka do naprawienia jest tylko trzeba wiecej czasu jej poswiecic a nie kazdemu fachowcowi sie chce szukac miejsca wycieku gazu pod pianka:)w rurce pewnie zrobila sie dziurka i wylecial gaz trzeba wyskrobac pianke zmienic rurki z aluminiowych na miedziane:) moze tez parownik jest do wymiany, nabic i bedzie ok o ile nie siadla sprezarka:)ale jakiemu serwisantowiu sie chce takie cos takiego robic i szukac uszkodzenia głebiej a moze tez nie potrafi:)koszt naprawy nie jest wielki i napewno sie oplaca jak reszta jest dobra bo lodowka nie byla tania przy zakupie.
    Kolego Gyllenhall skad jestes??

0
  • #13 12 Gru 2006 00:45
    stach19
    Poziom 15  

Witam.
    Nie neguję żadnej propozycji naprawy, ale postawcie się w roli klienta -ile udzielicie gwarancji na swoją pracę znając jakość aluminium stosowanego do układów chłodniczych. Dzisiaj jedna nieszczelność , za rok następna. Klient wówczas nie będzie patrzył na małe pieniądze tylko na fachowca który obiecał, że sprzęt będzie pracował. Dlatego większość nie chce tych pieniędzy i woli mieć święty spokój.
    Z optymistycznym pozdrowieniem.

1