Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD RW Liteon SOHW-8325. Zacinający się film. Czy brakuje kodeków?

08 Gru 2006 22:20 1203 3
  • Poziom 12  
    Witam
    Pytanie od laika - zakupiłem tą nagrywarkę używaną, podłączyłem jako drugą na slave w kompie a pierwsza ject nagrywarka cd na master. Włożyłem płytę DVD, odczyt idzie lecz zatyka głos i film idzie skokami. Włożyłem inny film i można powiedzieć że idzie dobrze. Ten pierwszy film włożyłem do laptopa i idzie bez problemów.
    Co to może oznaczać, czy brakuje jakiś kodeków ?, jest to PC-et p-1000MHz, Ram 384MB, grafika Radeon 8500, system xp sp2, odtwarzarka Power DVD 7pl
  • Poziom 12  
    Tak to już jest z nagrywarkami. Ten film może mieć dużo błędów wynikających z porysowania powierzchni, a czasami nawet jak jest nowy i płyta wygląda na idealną to twoja nagrywarka może jej nie odczytać mimo, że ta w laptopie da sobie z nią radę. Po prostu każda nagrywka ma różną korekcję błędów. Można wgrać nowego biosa, ale to rzadko pomaga. Wówczas musisz się pogodzić z tym, że pewnych płyt sobie nie obejrzysz, nie skopiujesz na dysk.
  • Poziom 39  
    Niezbyt udany zakup.
    Kiepski ten Liteon... Ale ten typ tak ma (po jakimś czasie eksploatacji).
    A ten egzemplarz był używany wie wiadomo jak długo.
  • Poziom 12  
    No tak czyli rozumiem że się nie da nic zrobić?, płyta nie jest porysowana, sprawdzalem jeszcze 4 inne płyty i chodzą dobrze.