Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1,6 GLI Abimex nie pali na benzynie

09 Gru 2006 11:10 2831 5
  • Poziom 2  
    Przeglądałem wiele wątków ale mojego przypadku nie znalazłem więc otwieram nowy temat.
    Otóż autko jak w tytule za nic nie chce palić na benzynie - wtryskiwacz nie dostaje ani ułamka volta z komputera.
    - na gazie odpala i jeżdzi paląc ponad 20l /100k
    - cały czas pali się "check eng..."
    - układ odcinający paliwo w centralce gazu działa prawidłowo
    - 2 przekażniki i 4 bezpieczniki obok kompa sprawne
    - paliwo do wtrysku dochodzi pod ciśnieniem
    - podpinałem 2 inne komputery i jest to samo
    - wtryskiwacz jest dobry bo jak podałem mu masę na niebieski przewód (ten którym powinien dostawać sterowanie z 18 nóżki złącza komputera) to otworzył się na full i silniczek odpalił !
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co może blokować kompa że ten nie steruje wtryskiem???
    Zakładam, że wszystke trzy komputery są sprawne.
    Dzięki za ew. wskazówki
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    co za bład siedzi w sterowniku podejrzewam albo immo jezeli jest albo zasilanie sterownika
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 25  
    Piszesz,że zaświca ci się lampka Check Engine.Czyli wyświetla ci się błąd sterownika(komputera).Odczytaj kod migowy błędu i podaj.Wtedy będziemy myśleć dalej.
    Druga sprawa - w które miejsce podawałeś napięcie na wtryskiwacz - Przy wtyczce wtryskiwacza,czy przy 18 pinie komputera?Możesz mieć przerwę na tym niebieskim przewodzie.Sprawdz,czy na 18 pinie komputera jest napięcie.
    Sprawdz też szczelinę między czujnikiem położenia wału korbowego,a kołem pasowym.Powinno być 0,6 - 0,7 mm.Jeżeli jest ok,sprawdz połączenia tego czujnika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Sorki,nie wyjaśniłem się jasno,pisząc,o podawaniu napięcia na 18 nóżkę komputera.Oczywiście miałem na myśli pomiar miernikiem i powinienem napisać,że należy + miernika podpiąć na zacisk + akumulatora,a - miernika na 18 nóżkę komputera.Wówczas wykluczymy awarię komputera i czujnika położenia wału korbowego.Jeżeli będzie napięcie na mierniku,należy skupić sie na tym niebieskim przewodzie o którym pisze Elektrit.
  • Poziom 20  
    W tym przypadku podmien modul zaplonu Sprawdz przewod podajacy impulsy z modulu na komp