Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana słuchawki w domofonie 4 przewododwym

atomic001 09 Dec 2006 12:07 1931 1
    atomic001
    Level 1  
    witam serdecznie .

być może temat już był ale ja szukając nie potrafię znaleźć rozwiązania mojego kłopotu.
    otóż w remontowanym mieszkaniu postanowiliśmy wymienić słuchawkę domofonu.

stara była bodajże wekta jak na fotce1:

ustrojstwo podłączone jest do centralki cztero przewodowej fot2 i 3:

centralka w środku wygląda tak:

w starej słuchawce mam następujące połączenia fot4 i 5:

nowa słuchawka (kupiona parę lat temu :-))to chyba produkt firmy"GM-WO" która już chyba nie istnieje fot 6

w środku mam cztery zaciski i cztery kabelki wychodzące ze ściany i spory kłopot z połączeniem. cudo piszczy brzęczy zamkiem ale jakoś w całości nie potrafię sobie z tym poradzić fot7:

pomóżcie mi sobie z tym poradzić bo okoliczni fachowcy coś nie chcą się za to wziąć umawiałem się z dwoma specami ale nawet nie zadzwonili czemu nie przyjadą widać dla speca to za mała robota by z domu wychodzić. a ja niestety nie znam się na tym wprawdzie żarówkę wymienię i kabelek polutuję, ale na tym moje możliwości się kończą. sąsiedzi zaczynają się denerwować, że ciągle ktoś do nich dzwoni... ja też czasami jak kluczy zapomnę... dzięki za pomoc
    Elektryk80
    Level 25  
    Najpierw zlokalizuj masę. Pod zacisk "-0" podepnij dowolny kabelek a innymi dotykaj śruby "SU", jak pojawi się dźwięk odbierany z mikrofonu na panelu rozmównym to znaczy że głośnik znalazłeś. Teraz mikrofon, dotykaj pozostałymi dwoma kablami do śruby "MU" (możesz w tym czasie gwizdać do słuchawki ;) ), jak żaden nie daje efektu to zamień miejscami kable które podłączyłeś do "-0" oraz "SU". I spowrotem tymi dwoma dotykaj do "MU". Jeżeli to nie pomogło to musisz dokładnie przyjrzeć się centralce. Acha, ja widzę 5 kabelków wystających ze ściany (dwa czerwone, w tym jeden gdzieś w dól leci)

Pozdrawiam :)