Witam.
Chciałbym zrobić przetwornicę napięcia 12V na 230V z tym, że musi ona spełniać następujące założenia:
Moc, na początek 300-500W
Napięcie wyjściowe MUSI być sinusoidalne.
Ma być wykonana na rdzeniou ferrytowym
Myślałem, żeby zrobić tak: Z napięcia 12V zwykła przetwornica 50kHz na ok. 310V DC. Następnie kluczowanie przy pomocy czterech mosfetów, albo IGBT. Problem polega na tym, że nie wiem jak osiągnąć sinus na wyjściu, a nie prostokąt? Czy może zastosowac modulację PWM? Tak jak w wzmacniaczach klasy D? Jeżeli można tak to zrobić, to jakiego procesora użyć do PWM? Na jednym wyjściu procesora byłby przebieg PWM, a następnie bramki rozdzielające górną i dolną połówkę. Po nich sterowniki IR2110 dwie sztuki w prezeciwfazach. Będą one sterować m,ostkiem H. Czy można wykożystać zwykły Atmel 89C51, albo podobny?
Za wszelkie opinie i rady będę wdzięczny.
Pozdr.
Chciałbym zrobić przetwornicę napięcia 12V na 230V z tym, że musi ona spełniać następujące założenia:
Moc, na początek 300-500W
Napięcie wyjściowe MUSI być sinusoidalne.
Ma być wykonana na rdzeniou ferrytowym
Myślałem, żeby zrobić tak: Z napięcia 12V zwykła przetwornica 50kHz na ok. 310V DC. Następnie kluczowanie przy pomocy czterech mosfetów, albo IGBT. Problem polega na tym, że nie wiem jak osiągnąć sinus na wyjściu, a nie prostokąt? Czy może zastosowac modulację PWM? Tak jak w wzmacniaczach klasy D? Jeżeli można tak to zrobić, to jakiego procesora użyć do PWM? Na jednym wyjściu procesora byłby przebieg PWM, a następnie bramki rozdzielające górną i dolną połówkę. Po nich sterowniki IR2110 dwie sztuki w prezeciwfazach. Będą one sterować m,ostkiem H. Czy można wykożystać zwykły Atmel 89C51, albo podobny?
Za wszelkie opinie i rady będę wdzięczny.
Pozdr.