Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak koloru - TV Hitachi

Rubinh 03 Sie 2003 10:43 1223 6
  • #1 03 Sie 2003 10:43
    Rubinh
    Poziom 24  

Telewizor Hitachi na TDA 3562A - brak koloru. Na nóżce 5 max napięcie 0.45 V (po odłączeniu nogi napięcie osiąga właściwe poziomy) czyli stanowczo za niskie. Próby jego podniesienia do wart chocby 2V niczego nie zmieniły, koloru brak nadal. Chwilowo nie mam kości, bo ją podejrzewam o złą pracę, ale jak sobie przypominam to z podobnym problemem kiedyś już się zetknąłem i wówczas wszelkie wysiłki spełzły na niczym więc próbuję poruszyć problem póki działa forum. Może jakieś sugestie?.

0 6
  • #2 03 Sie 2003 11:13
    orion51
    Poziom 22  

Sprawdź kwarc oscylodkopem, albo podstaw drugi.
    Elektrolity w obwodach zasilania też mogą powodować podobny efekt.

0
  • #3 03 Sie 2003 11:14
    orion51
    Poziom 22  

Sprawdź kwarc oscylodkopem, albo podstaw drugi.
    Elektrolity w obwodach zasilania też mogą powodować podobny efekt.

0
  • #4 29 Sie 2003 21:35
    Rubinh
    Poziom 24  

Odgrzewam temat, problem z brakiem koloru istnieje nadal. Chciałem dodać, że kwarc wymieniłem, wymieniłem trymer - koloru nadal brak. Zastanawia mnie zaniżone napięcie na pinach 2, 3.. co jest tego powodem?. Oczywiście kość też wymieniłem. Brak mi już koncepcji.

0
  • #5 30 Sie 2003 00:47
    Michał2
    Poziom 26  

Sprawy podstawowe wymieniłeś , więc teraz podaj jednak model TV , bo inaczej nikt się nad tym poważnie nie zastanowi .

0
  • #6 30 Sie 2003 13:51
    Rubinh
    Poziom 24  

Słuszna uwaga choć niewiele wprowadzi. Podaję markę i model HITACHI CPT-2789. Z identycznyną usterką miałem już do czynienia ale z inną marką ale z TDA3562 na pokładzie. Wtedy zrezygnowałem, wbudowałem inny dekoder i telewizor działa do dziś. Podejrzewam SSC. Kompletny sygnał składany jest na TDA2579 który również profilaktycznie wymieniłem lecz bez rezultatu. W dalszym ciągu podejrzewam jednak SSC, zresztą nie ma już nic innego, nie sądzę że separator chominancji może być uszkodzony - jest tak prosty, że nie ma się w nim co popsuć (ale elementy sprawdziłem).

0
  Szukaj w 5mln produktów