Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hasło na partycję

soczysty 03 Aug 2003 11:19 1776 14
 • #1
  soczysty
  Level 11  
  witam mugłby mi ktoś powiedzieć w jaki sposub mogę założyć hasło na partycję (D) hodzi mi oto zeby nikt z mojej zodzinki niegrzebał mi po dysku bez podania hasła , czy jest do tego potrzebny jakiś program jesli jakiś to prosiłbym o podanie nazwy takiego programiku .
 • #2
  Tremolo
  Level 43  
  sa programy szyfrujące, wiele znajdziesz np na chip.pl zawsze mozesz ukryć partycje zmiana systemu plików i czytaniem tego za pomocą konwertera. Jeśli masz win 2000 to masz coś takiego jak administracja . Właśnie jaki to system posiadasz.
 • #3
  elektryk
  Level 42  
  Z dyskiem raczej nic nie zrobisz ale możesz:
  1. w win2k i winXP ustawiać uprawnienia do partycji
  2. Zrobić dysk wirtualny programami PGPdisk albo SafeHouse (jakbyś nie mógł znaleźć to daj znak)
 • #4
  soczysty
  Level 11  
  witam system mam xp profesional,a niemogę znaleśc tego" PGPdisk albo SafeHouse:) :idea:
 • #6
  elektryk
  Level 42  
  Producentem safehouse jest www.pcdynamics.com u mnie pod w2k działa super. Stara wersja pgpdisk miała problemy, może już to poprawili ale się przyzwyczaiłem do safehouse.
  Obydwa programy w wesji "lepszej" są dostępne w sieci.
 • #7
  techrys
  Level 28  
  To może ja podobnie ale inaczej: lap toshiba satellite 210cs. Wiem, że nowsze lapy maje zabezpieczenie twardzieli przed odczytem w nieuprawnionch kompach. Pytanie, czy ktoś wie, jak jest z tym lapem. Zależy mi na tym, aby takie zabezpieczenie było, podobnie na biosie.
  W celu utrudnienia życia gdyby komuś spodobał się mój lap :D
  Szyfrowanie raczej odpada bo procek to "aż" 120MHz.
 • #8
  elektryk
  Level 42  
  techrys wrote:
  Wiem, że nowsze lapy maje zabezpieczenie twardzieli przed odczytem w nieuprawnionch kompach.
  Musisz mieć wsparcie w BIOS`ie laptopa, bo jeśli nawet uda Ci się włączyć blokade dysku to musisz jakoś go odblokowywać przed startem systemu operacyjnego.
 • #9
  olcha0098
  Level 28  
  A nie lepiej Partition Magiciem dać hide partition?
 • #10
  MCbx
  Level 28  
  Na którymś numerze Entera, czy Chipa (czy może PCWK?), był prosty programik do ukrywania plików/katalogów/dysków. Sorki, nie pamiętam który numer.
 • #11
  techrys
  Level 28  
  Okazało się, że w biosie jest opcja password. Bios jest stosunkowo prosty, ale akurat robi mniej więcej to co chcę - po ustawieniu hasła pyta o nie przy starcie lapa. Działa to trochę inaczej niż w standardowym PC gdzie można zróżnicować dostęp do biosu lub systemu, ale może być. Jest też róznica w długości hasła - normalnie w biosie jest 8 znaków, tutaj 10. Dodatkowo można je zapisać na flopie. Gdyby tak jeszcze można było zblokować w ten sposób hdd byłoby extra, ale wtedy wszelkie wdclear i pochodne musiałyby zniknąć :(
 • #12
  elektryk
  Level 42  
  techrys wrote:
  Gdyby tak jeszcze można było zblokować w ten sposób hdd byłoby extra, ale wtedy wszelkie wdclear i pochodne musiałyby zniknąć :(
  Na dyski zablokowane hasłem wdclear nie pomaga, bo elektronika odcina dostęp do tależy bez podania hasła (prawidłowego).
 • #13
  techrys
  Level 28  
  Czyli należy rozumieć, że w moim przypadku twardziela nie zblokuję :(
 • #14
  elektryk
  Level 42  
  techrys wrote:
  Czyli należy rozumieć, że w moim przypadku twardziela nie zblokuję :(
  No coś w ten wzorek, co Ci przyjdzie po dysku który zablokujesz a BIOS w Twoim komputerze nie będzie w stanie go odblokować?
 • #15
  -=mINA87=-
  Level 13  
  Tak ogólnie żeby zabezpieczyć partycję korzystając z Windowsuf serii 2k (2k, xp, 2k3) czeba mieć partycję NTFS!!!!! Do tego w drugiej wersji!! - NT nie posiada tej opcji. Trzeba skonwentorować partycję do NTFS - to nie boli :) tylko lepiej zrobić bakapa, usunąć partycję FAT, stworzyć NTFS i skopiowaćdane. Wtedy systemy te udostępniają opcje do zabezpieczeń, quoty na dysku, itp.. Znajduje sięto bodajrze we włąściwościach folderu.