Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra II 1,7td kontrolka sie świeci mechanicy wymiekają :(

NOOKIA 09 Gru 2006 17:18 3013 21
  • #1 09 Gru 2006 17:18
    NOOKIA
    Poziom 28  

kontrolka ta chyba pokazuje silnik z piorunkiem jest koloru żółtego gdy sie gwałtownie zachamuje kontrolka gaśnie komputer nie wykrywa żadnych błędów ma spotkał sie ktoś was z takim czymś????

0 21
  • #2 09 Gru 2006 17:21
    mr-perch
    Poziom 28  

Masz abs w swoje astrze?

0
  • #3 09 Gru 2006 17:22
    NOOKIA
    Poziom 28  

tak a dlaczego pytasz?

0
  • #4 09 Gru 2006 17:46
    mr-perch
    Poziom 28  

Miałem podobny przypadek w mercedesie klienta (e-klasa w210). Po gwałtownym hamowaniu, gasła informacja na wyświetlaczu, że abs jest uszkodzony. Błąd nie zapisywał się do pamięci. Problem był w okablowaniu jednego z czujników przy kole. Gwałtowne hamowanie powodowało to, że samochód mocno "przysiadał" i przełamane przewody łączyły się w izolacji. Na pierwszy rzut oka wszystko było ok. Prawdopodobnie przewody naderwały się wewnątrz izolacji w czasie wypadku. Ale co u Ciebie szwankuje? Musisz sam sprawdzić.

0
  • #5 09 Gru 2006 18:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 09 Gru 2006 18:19
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

elektrit napisał:
    Pisząc zwoją odpowiedź zastanowiłes się choc moment?
    Kontrolka "silnik z piorunkiem"dotyczy tylko i wyłacznie elektroniki silnika.

też chciałem to napisać ale pomyślałem że koledze mr-perch chodziło po prostu o przykład uszkodzenia przewodu a czy dotyczył on kontrolki ABS'u, ładowania czy silnika to nie ważne w sumie chodziło chyba o rodzaj usterki.
    A przy okazji mr-perch Olsztyn wita Olsztyn
    Pozdrawiam

0
  • #7 09 Gru 2006 18:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 09 Gru 2006 18:46
    NOOKIA
    Poziom 28  

elektrit nie mam żadnego z tych sprzętow ale wytłumacz mi prosze dlaczego podczas hamowania kontrolka gasnie i jest ok za jakiś czas znów sie zaświeci (nie powtarza sie to cyklicznie tylko losowo czasami nawet przez pare dni jest spokój) to może być rzeczywiście uszkodzony jakis przewód (auto bylo po wypadku ale firma zrobila to profesjonalnie)
    potem był zatarty silnik i po remońcie coś takiego zaczeło się dziać??

prosze o sugestie sprawdze sam bo w moim mieście sami partacze a nie mechanicy wiedza kończy sie na polonezie i maluchu :(

0
  • #9 09 Gru 2006 18:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 09 Gru 2006 19:37
    NOOKIA
    Poziom 28  

elektrit mechanik mowil że był na komputerze i nie ma żadnych błędow (tak mówil a czy był to już nie wiem) dlatego może trzeba szukać gdzie indziej :(

0
  • #11 09 Gru 2006 21:27
    Sady

To zmień mechanika.

0
  • #12 09 Gru 2006 21:34
    piotrdan
    Poziom 19  

A czy podłączał sie w trakcie świecenia kontrolki? jeśli tak to musi być błąd, no chyba że jakimś cudem masa dostaje się do przewodu od kontrolki.

0
  • #13 09 Gru 2006 21:40
    mr-perch
    Poziom 28  

Napisałem o nietypowej (lub typowej) usterce wiązek elektrycznych chcąc zwrócić uwagę na to, że nie wszystko da się zobaczyć i zmierzyć i ustalić w jednej sekundzie. Z całym szacunkiem dla kol. elektrit. Mam tą świadomość, że przyczyn może być całe mnóstwo. Trzeba szukać i być wytrwałym. To chciałem zasugerować proszącemu o pomoc. A tak przy okazji: Olsztyn pozdrawia Olsztyn. To do kol. goldwinger :-)

0
  • #14 10 Gru 2006 12:03
    NOOKIA
    Poziom 28  

piotrdan podejżewam że podłańczał sie gdy kontrolka nie świecila ale zamówilem już tech2 i sam to sprawdze. o efektach dam znać jak tylko dojdzie do mnie tech2

0
  • #15 10 Gru 2006 12:35
    Sady

Wziołeś razem z CAN'di :?: i jaką kartą :?:
    Chyba można zamknąć temat :?:

0
  • #16 10 Gru 2006 13:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 10 Gru 2006 16:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #20 10 Gru 2006 17:05
    goldwinger

elektrit napisał:
    człowieku,to co ty chcesz kupic ma z techem tyle wpólnego, co drezyna kolejowa z mercedesem SLK :)
    To taka zabawka ,słuząca do testów "jest komunikacja ze sterownikiem, czy jej nie ma"
    A-przy okazji czyta i kasuje błędy,ale uwierz-to nie wystarcza :)

no tak ale kogo stać na to aby sobie kupić techa, a tak kupi fejsa za 200zł i może przyczyni się to do usunięcia usterki

0
  • #21 10 Gru 2006 17:14
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 10 Gru 2006 17:35
    goldwinger

elektrit napisał:
    no co ty,przecież to nie wyświetla danych zmierzonych,nie robi testów aktuatorów,regulacji...

a tego akurat nie wiedziałem, to faktycznie raczej szkoda 200zł

0