Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć wi-fi. AP linksys. Czy anteny są odpowiednie? Nie łapie sygnału.

09 Dec 2006 17:42 1290 5
  • Level 11  
    Załozyłem siec wifi i mam taki problem nie wiem co i jak mam ap firmy link sys do niego podłaczona antena kierunkowa sygnał skierowany na inny blok (około 800m) tam jest antena tez kierunkowa podłaczona do karty wifi sieciowej i ty sa schodzy nie łpie mi sygnału anteny sie widza nie ma przeszkód po dordz oprucz komina który jest nizej (jeden blok jest wyzej ni ten drugi) wszystko połaczone kablem o długosci 15 m anteny sa na dachu.i nic mi nie daje jaka kolwiek operacja .Prosba napiszczie co i jak jakei dac anteny bo te moze sa zrobane ?? dziwne to jest raz widzis iec jak daje odswierz a jak chce sie połaczyc to juz jej nie widzi ap napewno jest dobrz skonfigurowany ,Moze dobrac jakeis lepsze anteny tylko jakie ?/

a moze karta nie wyrabia takiej długosci kabla ?? Ale inne sieci łapie
    anteny sa dobrz ustawione tak mi sie wydaje ,a jak maja byc czy jedna ma byc wyzej a druga nizej czy na tych samych wysokosciach
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprobuj na AP innych kanalow, wprowadz na stale dane u klienta glownie chodzi o ssid, i niech sie laczy sam , wyszukiwanie czasem zawodzijak masz antenki kieronkowe pamietaj zeby byly w tej samej polaryzacji, czasem pomaga zmiana polaryzacji ale na obu jednoczesnie. ( o ile jest mozliwa)
  • Level 11  
    witam a słuchaj powiedz mi jak sprawdzic czy sa to pionowe czy poziome jedna mam firmy jagi a druga netiusa i nie wiem co i jak bo je dostałem ,druga sprawa to czy te anteny moga byc ,jestem zielony w tym temacie i nie wiem juz jak ustawic to wszystko :)
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Na obudowie czesto oznaczona jest plaszczyzna polaryzacji, jak nie to trzeba je rozebrac, ale najprosciej np odpalic program networkstumbler i ustawic i polaryzacje i orientacje na sygnal tzn jego poziom.
  • Level 11  
    słuchaj otworzyłem jedna antene i po czym teraz poznac ze to jest pozioma czy pionowa ?? tam jest wszystko zalane klejem tylko jedna dziura w srodku jest u takie kołeczki jeden za drugim :) jak dam napis (netius na wprost to one sa do góry a kabel z boku wychodzi ??? powiedz mi jeszcze jak jedna jest pionowa a druga pozioma to nie bedzie sie to komunikowac ???

Dodano po 9 [minuty]:

grzegorz derbot wrote:
    słuchaj otworzyłem jedna antene i po czym teraz poznac ze to jest pozioma czy pionowa ?? tam jest wszystko zalane klejem tylko jedna dziura w srodku jest u takie kołeczki jeden za drugim :) jak dam napis (netius na wprost to one sa do góry a kabel z boku wychodzi ??? powiedz mi jeszcze jak jedna jest pionowa a druga pozioma to nie bedzie sie to komunikowac ???

i czy przypadkiem 15 metrów kabla to nie jest za wiele bo nie stety inaczej nie dam rady tego podłaczyc (
  • Level 18  
    15 metrow to jest zdecydowanie za duzo jezeli chodzi o anteny kierukowe musisz idealnie te anteny zwizowac np laptopem z karta orinoco przy pomocy netstumbler jezeli nie masz takiej mozliwosci postaw se 2 panele mikropaskowe z http://sklep.netus.com.pl bedzie ci chodzic nawet z tymi kablami najlepsze praktycznie anteny w polsce nie do pobicia niestety drogie ale warte swojej ceny zdecydowanie polecam pomogly juz wielu forumowicza