Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Echostar DSB 606 - czy można ustawić antenę bez mierników?

Piotrek-bydgoszcz 09 Dec 2006 20:31 2595 6
    Piotrek-bydgoszcz
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Założyłem ten temat, bo nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Czy jest możliwe ustawienie ustawienie anteny podłączonej do w/w dekodera bez używania mierników itp? Pierwszy raz mam styczność z TV SAT i boję się, że problem mnie przerósł. Jeśli możecie, to pomóżcie. Za pomoc mogę sypnąć punktami, jeżeli pomożecie mi ustawić tą antenę...
    Pozdrawiam!
    Piotrek:D
    okulik
    Level 28  
    Piotrek-bydgoszcz wrote:
    ......Pierwszy raz mam styczność z TV SAT i boję się, że problem mnie przerósł......

Zapłać instalatorowi. Szczegolnie jak niemasz miernika i pojęcia.
    kudlaty
    Level 16  
    Czemu odrazu jak chce niech sprobuje bez instalatora w menu wybierasz staelite hotbird tzn najlepiej przywruc ustawienia fabryczne i sie sam ustawi jak trzeba pozniej w meni wyszukiwania kanalow masz poziom sygnalu i antena co jeden stopien kont elewacji czyli w pionie zmieniaj antene i przeczesuj niebo prawo lewo w okolicach kierunku na poludnie i tak powoli patrz az zlapiesz na dolnej kresce sygnal zanzanczam iz ruchy antena wykonuj bardzo powoli ... a po prawo lewo jak nei ma nic to zmiana kontu elewacji na tych echostarch tez da sie trafic satelite i dobrze ustawic ... coprawda zgrubnie ale wystarczajaco stabilnie kwestia wprawy i oburza mnie ton typu zaplac instalatorowi niech sprubuje a jak nie wyjdzie niech wezmie profesjonaliste ...
    okulik
    Level 28  
    kudlaty swietna instrukcje napisales, to podaj jesze jak wyliczyc kat elewacji, bo przestawiac antene i szukac czegos to mozna caly tydzien. I szczegolnie uzywac jako miernika, dekodera cyfrowego. Dochodzi do tego czas reakcji na zmiany dekodera.
    "Zgrubnie", jak to napisales to mozna ustawic antene naziemna, a nie SAT. Tutaj jest wazny kazdy kat.
    nr1
    Level 11  
    witam.najproszym sposobem ustawienia jest dekoder analogowy.
    falek1
    Level 12  
    Takie właśnie panowało przekonanie że najprościej jest ustawić na analogu. To jest błędne pojęcie. Najprościej to zobacz u sąsiada na uatawienie "mniej-więcej" a póżniej kręć anteną delikatnie w prawo i w lewo z tym że czasza prawie pionowo z delikatnym odchyleniem góry w tył.
    Jeżeli nie ma w pobliżu anteny to na Hot-bird ustawiasz :
    wzerknij jak słońce jest w południe o 12:00 z tym że troche w prawo czyli w kierunku zachodu.
    Prościej już się wytłumaczyć nieda.
    Życze powodzenia!