Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka PIROTEC-250/2 Pomocy!

darek700 09 Dec 2006 21:22 7884 5
    darek700
    Level 10  
    Witam serdecznie. mam problem ze spawarką którą przez pomyłke podłączyłem do nie właściwego napięcia tzn. w pozycji przełącznika 230v podłączyłem napięcie międzyfazowe. Od tego czasu na międzyfazowym wszystko działa poprawnie ale na 230v jest chyba jakieś zwarcie ponieważ odrazu wywala bespiecznik. proszę o podpowiedź szanownych specjalistów w tej dziedzinie co mogło sie stać?
    Los_sandalos
    Level 27  
    Dość prawdopodobne, że skleił się któryś styk w przełączniku.
    slawek1111

Level 27  
    Wymień wyłącznik lub jak potrafisz przejżyj wyłącznik ponieważ masz sklejony styk.
    Pozdrawiam
    darek700
    Level 10  
    Witam ponownie.Zrobiłem tak jak radziliście tzn rozebrałem wyłącznik ,przeczyściłem styki ale to nic nir pomogło. Nadal jest to samo czyli działa na międzyfazowym a na 230v wywala odrazu bespiecznik:cry: Czy to możliwe że poleciało uzwojenie? Wturne to alu tak na oko 4mm. no i dźwięk spawarki na międzyfazowym też jest jakby inny choć to może tylko złudzenie bo spawa ok.
    AndM
    Level 17  
    Witam
    Uzwojenie międzyfazowe (400v)bywa zreguły przedłużeniem uzwojenia fazowego(230v),dlatego przy uszkodzonym uzwojeniu fazowym,sugierowałbym złą pracę również na napięciu międzyfazowym.
    pozdrawiam
    Paweł W.
    Level 15  
    Witam.

Jeżeli nie skleił się styk w przełączniku, to zrobiło się zwarcie na uzwojeniu stąd jak zauważyłeś inny charakterystyczny odgłos podczas spawania.

Pozdrawiam.