Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mp3 no name, proc AVID A1568L, jak zrobic upgrade??

Yca 10 Gru 2006 14:42 17333 52
  • #1 10 Gru 2006 14:42
    Yca
    Poziom 20  

Witam wszystkich
    Przedstawiam tu moj ostatni nabytek i zarazem problem. Oto mój mp3 player http://www.mp3.strefa.pl/galerie/808c72764324b00e010752639f4cd0f1.jpg
    oczywiscie zeby nie bylo zbyt fajnie to nie da sie zablokowac podswietlania na jeden kolor tylko mruga jak choinka, brakuje funkcji przedstawionych w opisie i co gorsza nie moge sobie poradzic ze zmiana oprogramowania. Teoretycznie soft do niego mam, jest do sciagniecia na dole strony ale nie wiem czy jest dobry czy nie. http://www.mp3.strefa.pl/index.php?d=produkt&id=14
    Wiekszy problem jest z tym ze nie moge wejsc w tryb upgrade. naczytalem sie juz roznych sztuczek ale zadna nie dziala na mojego playera:(

Moje pytanie jak powinien sie zachowac player zeby mu mozna bylo pchnac oprogramowanie? czy powinien go wykryc windows jako dysk przenosny czy jako cos innego?

Wogole to wkurzylem sie i rozlozylem go, no i tu zaskoczenie- jest troche inny niz powszechnie dostepne w opisach.

Procesor nazywa sie dokladnie A1568L to czesciowo przykryte naklejka.
    Moze ktos ma jakies sprawdzone oprogramowanie do tego playera i uswiadomi mnie jak moge togo softa zmienic. No i co z tym procesorem-to jest tylko inna nazwa jakiegos popularnrgo czy cos innego??
    Tyle co mi sie jak narazie udalo znalezc o tym procesorze. http://www.avid.com.tw/e_avid/e_product_flash_1568.htm

Bede wdzieczny za wszelaka pomoc

0 29
  • Relpol
  • #2 10 Gru 2006 14:52
    d.d
    Poziom 20  

na trzecim foto na płytce napis SA68003 jest to model tego odtwarzacza
    poszukaj na google napewno znajdziesz firmwar

0
  • #3 10 Gru 2006 20:01
    Yca
    Poziom 20  

model to widac na pierwszej fotce i to jest SA6800 ale gogle nie znalazlo mi nic powiazanego z tym playerkiem

0
  • Relpol
  • #4 10 Gru 2006 20:25
    d.d
    Poziom 20  

ostatnio naprawiałem kilka plajerków philipsa sa175 sa1100 i tym podobne nie wiem czy inna firma może mieć modele sa możliwe że twój player to philips zobacz na stronie philipsa ja później będe miał czasu troche to też troche poszukam

0
  • #5 10 Gru 2006 21:28
    Yca
    Poziom 20  

chyba kolega raczy sobie zartowac :D Philips to to z zadnej strony nie jest. To jest typowy produkt MADE IN CHINA ktoremu do philipsa duuuzo brakuje. ale najbardziej to mi zalezy na tym zeby mu wogole tryb upgrade uruchomic, to juz bym mial z gorki

0
  • #6 13 Gru 2006 21:41
    Yca
    Poziom 20  

Hmmm no to widze ze nikt nie wie niestety jak sie zachowuja playerki podczas upgrade, albo wie tylko nie chce powiedziec... a szkoda. Ale na wszelki wypadek wyostrze wzrokowo moje pytanie :-)

0
  • #7 14 Gru 2006 00:47
    d.d
    Poziom 20  

powiem ci jak zachowują sie playerki philipsa które ja fleszuje
    jeśli jest sprawny to wykrywany jest normalnie jako przenośny dysk
    wtedy wgrywam nowy firmware z polskim językiem odpalam tylko programik on wykrywa playera i rozpoczyna wgrywanie softu
    potem restart i jest

jesli player ma uszkodzony soft i nie włącza sie na bateri to pod usb już nie jest wykrywany jako dysk widnieje tylko jako jakieś urządzenie w systemie
    wgrywanie nowego softu tak samo jak na sprawnym

nie wiem czy ci sie taka informacja na coś przyda no ale zawsze coś :D

0
  • #8 14 Gru 2006 19:46
    Yca
    Poziom 20  

no wiesz, dzieki, zawsze to cos, jakis krok do przodu. Czytalem o playerkach z serii noname ze do upgradeu sie je wlacza przytrzymujac play czy inne zabiegi, stad moje pytanie.
    BYLBYM WDZIECZNY ZA PODZIELENIE SIE ZE MNA DOSWIADCZENIAMI Z PLAEYRKAMI TEGO TYPU JAK MOJ

0
  • #9 15 Gru 2006 15:38
    sl
    Poziom 12  

Witam
    Proponuję zapoznać się ze stronąhttp://www.s1mp3.de/.Tam są odpowiednie narzędzia do mp3 oraz opis jak to zrobić,żeby zgrać firmware z odtwarzacza i go naprawić lub zamienić.Mnie ta strona bardziej pomogła niż www.s1mp3.org

0
  • #10 17 Gru 2006 17:29
    Yca
    Poziom 20  

Witam ponownie kolegow.
    Niestety nadal nie udalo mi sie polaczyc programu do wgrywania oprogramowania z moim mp3playerem. Testowalem rozne sterowniki, rozne programy, rozne komputery i rozne systemy operacyjne. Podejrzewam ze za cala sprawa stoi procesor playerka ktory do typowych nie nalezy. Gdyby ktos mial stycznosc z takim prockiem(AVID A1568L) w playerku to prosze o pomoc.

0
  • #11 26 Gru 2006 12:21
    skolim007
    Poziom 9  

Cześć

Mam dokładnie taki sam model proca i identyczne problemy. Brak połowy funkcji w menu, nie działa upgrade. Problemy z transferem plików. Próbowałem sztuczek z powuższej strony i nadal klops. Coś mi sie zdaje,ze to jakaś seria z trefnym procem jest. Chyba trzeba bedzie to oddac do reklamacji i tyle... Jak by se komuś coś udało zrobić to bede wdzięczyny za info.

Pozdrowionka.

0
  • #12 10 Sty 2007 18:17
    bbszla
    Poziom 10  

Mam taki sam player. Sprawdziłęm soft z s1mp3 ale nie wykrywa mojego playera :cry: .Niestety również większość softu opisanego w wątku Sigmatel (na elektroda.pl) również nie wykrywa playera.
    Dołączam się więc do prośby o info w razie gdyby ktoś umiał jednak przeprogramować moje cudo

0
  • #13 10 Sty 2007 22:21
    Yca
    Poziom 20  

widze ze nie jestem sam czyli ze ten proc robi sie coraz popularniejsz, wiec moze ktos dobrze zorientowany sie w koncu tym zajmie. na anglojezycznych forach tez jak narazie pojawiaja sie pojedyncze tematy bez odpowiedzi

0
  • #14 10 Sty 2007 23:09
    bc108
    Poziom 17  

witam
    Ostatnio natknalem sie na mp3 grundiga zbudowanym na takim procku (bodajze mp600) napisalem do grundiga z prosba o jakikolwiek soft ewentualnie oprogramowanie do zgrywania jak i wgrywania >Zobaczymy jaka bedzie odpowiedz
    Pozdrawiam Jarek Lomża

0
  • #15 13 Sty 2007 13:45
    Yca
    Poziom 20  

no to jak grundig pcha takie procki w swoje sprzety to naprawde musi oszczedzac bo jak na tanie mp3 to nie mam prawa narzekac ale powiem szczerze ze przy odtwarzaniu mp3 wlasnie to slychac taki dzwiek w okolicach 40 Hz i jest niezle upierdliwy jesli slucham cicho muzyki. W sumie na orginalnych sluchawkach to tak go nie bylo slychac bo one i niskie tony to wspolnie nie pracuja :p

0
  • #16 14 Sty 2007 13:39
    ecia15
    Poziom 9  

mam problem z mp3 mam jakis bez nazwy i od razu mowie ze sie nie znam na nim, jesli chodzi o elektronike. zarejestrowalam sie tu bo kolega mi polecil i powiedzial ze moze tu rozwiaza moj problem. Nie wiem co zrobilam ale od jakiegos czasu gdy podpinam mp3 pod usb i pojawia mi sie dysk wymienny (normal) wchodze w niego i jak chce skasowac jakies pliki to pisze ze "nosnik jest chroniony przed zapisem" nie wiem co wcisnelam, kumpel poradzil zeby odznaczyc we wlasciwosciach w atrybutach wszystko zrobilam i dalam zastosuj i wyskakuje blad ze dysk jest chroniony, nie idzie format ani wrzucac piosenek, poradzcie mi plizz czekam na odpowwiedz najlepiej na gg 9895144 plizz!!

0
  • #17 14 Sty 2007 15:50
    Vinietune
    Poziom 11  

elcia15 sprawdz czy nie masz wlaczonej opcji hold (blokada przyciskow) podczas podpinania odtwarzacza do kompa. Mialem kiedys taki odtwarzacz na ktory nic nie dalo sie wgrac ani z niego usunac gdy mial holda wlaczonego.

BTW ten temat jest poswiecony innemu problemowi dlatego w przyszlosci zaloz sobie nowy a nie wbijaj sie do czyjegos bo robi sie niepotrzebne zamieszanie.

0
  • #18 14 Sty 2007 20:45
    Yca
    Poziom 20  

Elci juz pomoglem przez gg, przycisk hold faktycznie byl nie bardzo i nie rozlaczal do konca

0
  • #19 16 Lut 2007 07:48
    Yca
    Poziom 20  

No coz, grundig sie nie wykazal bo zepsuta chinszczyzne odsyla do chin a sam daje nowy towar, wiec nie zostaje nam nic innego jak zrobic to samo. No chyba ze ktos ma lepszy pomysl? :)

0
  • #21 05 Mar 2007 09:33
    Yca
    Poziom 20  

Thanks Kiri11 :D It looks good. This until find my mp3 player :D But I have a few question:
    1. will you ever use this tool?
    2. How can I make backup? I don't see any options like this
    3. Could you translate this
    . Если плеер 1Гб, 2Гб выбрать прошивку из папки CA68009H_S1G.
    Если плеер 512Мб выбрать прошивку из папки CA68009H_N_480.
    Соответственно учитывать есть FM радио или нет.

Sorry for my English too :D

0
  • #22 07 Mar 2007 13:22
    Yca
    Poziom 20  

Dobra, zaryzykowalem, poszlo program podeslany w zalaczniku dziala z moim playerkiem, oprogramowanie w zalaczniku tez pasuje pod playerka i jest rozszezone o jezyk polski :D (nieudolnie zrobiony ale zawsze :D ) niestety nie ma ja zrobic backupa. Ale tak poza tym bez zmian, podswietlanie dalej mryga no i nic sie nie zmienilo. Ten soft niby pasujacy ktory podawalem na poczatku nie dziala. no i teraz pytanie jak znalezc wlasciwe oprogramowanie skoro to jest taki nietypowy badziew?? Chyba sam mu je napisze ;-)

0
  • #23 07 Mar 2007 16:24
    galantreklama
    Poziom 1  

Witam, a czy ten soft potrafi obsługiwać foldery, bo tego najbardziej mi brakuje i czy ma znaczenie jaka pojemność jest tej MP3 (ja mam 2GB). Czy ktoś wie jak ewentualnie przemieszczać się po folderach. Czasami szybko 2x w bok i przeskakuje o folder ale nie zawsze. Czy ma ktoś może jakąś metodę.

0
  • #24 08 Mar 2007 14:09
    Yca
    Poziom 20  

Witam, tu do 1G i 2G jest ten sam soft, ale tez nie ma on folderow. tylko ze u mnie to wczytuje wszystkie mp3 z folderow i mam je poprostu na liscie po kolei wiec nie mam mozliwosci zmiany folderow, a przyznam przydaloby sie.

0
  • #25 17 Mar 2007 14:19
    Kiri11
    Poziom 2  

Yca, you wrote me, but I could not answer you - you server refuses to recieve my letter. So, I write here.
    Yes, I upgraded my Delta from
    CA68009C (as I remember) to CA68009H fw version - it aded Russian in
    menu. It takes just few
    second and finished good.
    This util can't make any
    backups as I understood - very simple util, just for sellers and
    supports, as I understand (these players sometimes shows 0Mb of memory
    and this util can help to solve this problem).
    And this code I cant translate - I'm just
    ordinary user, not programmer. This tool I found on my seller
    web-site and where from they took it I dont know.

"Если плеер 1Гб, 2Гб выбрать прошивку из папки CA68009H_S1G.
    Если плеер 512Мб выбрать прошивку из папки CA68009H_N_480. " means
    "If your player has 1gb or 2gb of memory - choose firmware from CA68009H_S1G folder, if your player is 512mb - choose firmware from CA68009H_N_480 folder"
    If I was usefull for you, people - I'm very glad.
    Sorry for my English, but my Polish is much worse.

0
  • #27 03 Kwi 2007 21:48
    Yca
    Poziom 20  

no niestety po chinsku czytac nie umiem ;-) ale ta strona to mi bardziej na jakiegos impotera wyglada niz producenta.Producent to bedzie avid. Np logo "A" jest identyczne na stronie Avid.com.tw i na procesorze

0
  • #28 05 Kwi 2007 19:53
    Yca
    Poziom 20  

Kolego tomi2005a, jak by to bylo takie proste to nie zakladalbym tego tematu. Strona, przeszukana i ani slowem nie wspomina o moim procesorze wiec tym bardziej nie bedzie do niego softu, prawda?? A nie zamierzam wgrywac po kolei softu kazdego z innych playerow.

0
  • #29 18 Kwi 2007 17:28
    antonik71
    Poziom 2  

YCA or Kiri11 I need in english any solution of this topic. I have this mp3 too. Sorry my english I from Argentina. Kiri11 where you downloaded this soft?
    THANKS

0
  • #30 19 Kwi 2007 21:34
    Yca
    Poziom 20  

antonik71 write here your emali, then I will send you this soft and tool for upgrade

0
  Szukaj w 5mln produktów