Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan 18. Po włączeniu nadawania w drugim słychać buczenie.

slawek1111 10 Dec 2006 15:03 1431 7
    slawek1111

Level 27  
    Witam
    Mój problem polega na tym że po wcłczeniu nadawania w Alanie18 w drugim radiu słyszę buczenie,Zadnej modulacji.Sprawdziłem końcówkę i driver mikrofon jest oki i nadal problem nie ustaje. Problem sie pojawił kiedy gość pomylił polaryzację.Prosze o pomoc może ktoś miał juz taki przypadek z tym radyjkiem.
    SP8JUX
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    sprawdź KIA7217 i elektrolity wokół niego , szczególnie C48 i C124

Marek
    slawek1111

Level 27  
    elektrolity są dobre.Dodam tylko że buczenie jest podobne to tego jak by był zasilacz niestabilizowany,tylko że zasilacz jest dobry.
    Prosze o pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

P.S.
    10 nóżka od układu KIA 7217 była zwarta z cewką RFC III ponieważ ktoś kiedyś wymieniał scalaka i źle go wlutował.Czy od tego mógl polecieć ten scalak?
    SP8JUX
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    10-ta nóżka to wyjśćie, teoretycznie zabezpieczona przed krótkotrwałym zwarciem, ale ja bym go wymienił, z pewnością grzeje się

Marek
    tatronic
    Level 24  
    A jak jest podczas odbioru tez buczy?bo ten kia pelni fonkcje zarowno podczas odbioru(wzmacniacz mocy m.cz) jak i podczas nadawania(modulator am).Pozdrawiam Arek
    slawek1111

Level 27  
    Witam
    Podczas odbioru nic nie buczy,odbiór jest oki,a odnośnie tego scalaka to ktoś go wcześniej wymieniał i przylutowal 10 nóżkę do cewki RFC III trochę na tym podziałał zanim zobaczyłem .Przy nadawaniu układ sie grzeje.
    Pozdrawiam.
    tatronic
    Level 24  
    To sprawdz trafo modulacyjne i kondensator na wyjsciu 1000mikrofarad.Pozdrawiam Arek
    slawek1111

Level 27  
    trafo dobre kondensator też.Stawiam na scalaczek co o tym sądzicie?