Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Silicon Bas i centralny zamek.

10 Gru 2006 23:25 2359 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    Przeczytałem wszystkie posty jakie wyrzuciła mi wyszukiwarka na forum , ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Auto Seat Cordoba Vario '98 rok , alarm Silicon Bas , centralny zamek http://www.allegro.pl/item132574642_centralny_zamek_4d_wysoka_jakosc_za_dobra_cene.html
    Wiem , że mój alarm nie posiada funkcji sterowania centralnym zamkiem i potrzebny jest moduł ST 1000 żeby otwierac auto z pilota , ale tutaj pojawia się pytanie jak podłączyc ten moduł ST 1000 jeżeli centralny ma swoją centralkę ? Czy może moduł ST 1000 do alarmu a centralka centralnego do modułu ST 1000 ?
    Proszę o radę .
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Zastąp moduł zamka sterownikiem ST1000 i podłącz go pod alarm oraz bezpośrednio pod siłowniki.
  • Poziom 10  
    ok , czyli wyrzucam moduł centralnego zamka . podpinam ST 1000 i do niego bezpośrednio siłowniki i to wszystko do alarmu - tak ?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tak właśnie napisałem i na pewno zadziała. Gdyby zamek "głupiał" czyli otwierał się i zamykał, to zamień bieguny siłowników (czyli niebieski z zielonym)
  • Poziom 10  
    Witam ,

Trochę trwało ale już po bólu - ST-1000 zamontowany - dziękuję za porady.
    Słowo dla tych , którzy będą coś takiego montowac - super układ, rozwiązał mój podstawowy problem - sterowanie centralnym za pomocą pilota , "wariacje" z siłownikami załatwia się zmianą konfiguracji kabelków od siłowników (w moim przypadku biały z brązowym i niebieski z zielonym).
    Pytanie do renqien - nie podłączyłem wej.nr 1 polaryzującego wej nr 2 - mimo to całośc działa , w/g schematu powinno byc podłączone do +12 V .
    Drugie pytanie - konieczne będzie zastosowanie diody separującej na połączeniu ST-1000 z alarmem (blokada zapłonu ) ?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    1- Możesz nie podłączać,
    2- Raczej tak bo będzie się wracała masa przez przekaźnik blokady.