Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Whirlpool ARG910 termostat-temperatura

11 Gru 2006 09:28 12147 4
  • Poziom 10  
    Lodóweczka "Whirlpool ARG910". Jest to chłodziarko-zamrażarka z jednym agregatem i parownikiem, no-frost. Problem polega na temperaturze w zamrażalniku. Przy sotatnich problemach z odszranianianiem i grzalkami (teraz jest OK) wymianie uległ termostat. Wymienilem na standardowy W4. No i teraz, przy ustawieniu termostatu na "połowe" masymalna temp w zamrazalniuku to - 12 stopni, no i to byloby dobrze gdyby nie fakt ze termostat załącza ponownie agregat przy tem w zamrazalniku 2-3 stopnie. Taki rozrzut temperatur chyba nie jest prawidłowy? Wygląda to tak ze "dynamika" reakcji termostatu jest bardzo słaba. Kapilara umieszczona jest za tylną scianką zamrażalnika, nad parownikiem, komora zamrazalnika chlodzona jest jedynie nadmuchem zimnego powietrza (wiatrak). Podkrecenie termostatu obniza temperature ale roznica przy wyłaczaniu i załączani zostaje taka sama. Nowy termostat ma 3 wtyki (stary miał dwa) podłączylem analogicznie w styki jak w starym, trzeci zostal wolny. Moze jest sposob na zwiekszenie ze tak powiem "czułości" termostatu, tak zeby reagowal przy roznicy kilku stopni? Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
    Pozdr. Robert W
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Numer termostatu to 554 0. Widzialem wczesniej na forum podobny problem gdzie kolega zastosowal zamiennik A04, mi powiedziano ze W4 tez bedzie dobry. Dodam ze jestem laikiem w temacie.
    Jesli sie okaze ze to zly termostat to sie wkurze, bo to juz drugi ktory kupilem , pierwszy z nowych W4 niechcący sam zepsulem:).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    No to Fajnie
    A moze wiesz gdzie w warszawie mozna go od reki kupić, lub wogole gdzie szukać.
    No i czy szukac W5 czy A01?
    W kazdym razie wielkie dzieki za pomoc.

Mam jescze jedno pytanko, z rysunku wynika ze w tej lodoweczce jest dwa wentylatory, jeden jest w zamrazalniku, a gdzie szukac drugiego i jak sie do niego dostac? Czy oba powinnych sie krecic jednoczesnie czyli przy wlączonym agregacie i wylaczac przy otwarciu drzwi chlodziarki?