Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofn działający tylko w jedną stronę

27 Sie 2003 09:22 2863 9
  • Poziom 22  
    W moim domu od kilku lat jest zainstalowany domofon GM-WO FENIX jedyne co mogłoby wskazywać na model urządzenia to symbol SH NR 95 na panelu zainstalowanym w bramce. Od jakiegoś czasu w czasie rozmowy w słuchawce słychać było szum (czasem cichy, czasem głośny - różnie), teraz wcale nie słychać tego, co mówi osoba przy bramce. Myślę że w domu wszystko powinno być OK, pod panelem na zewnątrz jest mała płytka z kondensatorem, dwoma tranzystorami, dwoma rezystorami, czymś z potencjometrem (chyba jest to rezystor), stan wizualny płytki nie wskazuje na jakieś uszkodzenia. Z ważniejszych rzeczy w środku jest też mikrofon, którego typu nigdzie nie mogę znaleźć. Próbowałem z mikrofonem od słuchawki telefonicznej (z mizernym skutkiem) i prawdę mówiąc to nie wiem już co to może być.
    Kiedyś miałem w domu jakieś schematy do tego domofonu, ale oczywiście jak są potrzebne to nigdzie ich nie ma.
  • Poziom 17  
    Zapewne ten mikrofon to "elektredowy". Kup jakikolwiek w sklepie i podłącz. Będzie dobrze.
  • Poziom 26  
    sprawdz mikrostyki w sluchawce lub izostat nie pamietam dokladnie co ten typ ma
  • Poziom 22  
    dzisiaj okazalo się że mikrofon jest OK, tylko trzeba do niego mówić z bliskiej odległości (ok 1cm) co jest lekko uciążliwe; za chwilke sprawdze słuchawkę
  • Poziom 11  
    Słuchawki typu Fenix są jednymi z najgorszych. Wszystko zależy jaki masz mikrofon w kasecie rozmównej. Najlepiej go wymienić i wyregulować siłę głosu w elektronice. Isostat w słuchawce jest raczej dobry. Chyba że robiłś remont i się zakurzył?
  • Poziom 23  
    Proponuję sprawdzic też czy nie obciąża któryś, z mikrofonów(żle odwieszone słuchawki,jeśli nie rozłączają słyszalność jest do bani),w praktyce na klatkach odłącza się mikrofony najpierw na piętrach ,a potem poszczególne mieszkania i tym sposobem dochodzi się do żródła obciążenia.Przydatny przyrząd to mikrotelefon. JK
  • Poziom 11  
    Jeśli linię obciąża jakiś mikrofon to nie słychać w kasecie a tu jest sytuacja odwrotna. W tym przypadku linia słuchawek musiałaby być zwarta do masy. Ale to jest domofon w jego domku więc przypuszczalnie nie ma większej ilości słuchawek.
  • Poziom 22  
    Witam
    przez dłużdzy czas dałem sobie z nim spokój, ale dzisiaj znów zacząłem sie z nim bawić; słuchawka jest jedna i chyba O.K. (bo gdyby była popsuta to nie byłoby słychać dzwonka);
    nie mam pojęcia co jest z mikrofonem ale chyba też działa poprawnie;
    wygląda to na jakiś wzmacniacz czy coś podobnego, hmmm.... sam już nie wiem
    [hr:58833217bf]
    poprawka: głośniczek działał poprawnie, teraz (po rozbiórce) już nie :(
  • Poziom 17  
    moim zdaniem jest wina po stronie elektroniki a nie mikrofonu.
  • Poziom 22  
    problem już jest rozwiązany, jakoś tak wstyd było mi pisać że poprawna była pierwsza podana mi rada podana przez TakiTamJeden - winny był mikrofon - a ja szukałem sobie na siłę jakiegoś problemu

Problem rozwiązany, zamykam temat.
    ankuch.