Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis Monitor 3710 zadymił

tompotter 11 Gru 2006 13:11 1266 7
  • #1 11 Gru 2006 13:11
    tompotter
    Poziom 18  

mam wyzej wymieniony TV 14 cali według własciciela zadymil i sie wylaczyl, w srodku nic nie jest nadpalone przetwornica sprawna startuje stanby, wlaczenie tv z klawiatury zapala sie druga dioda lecz brak obrazu i dzwieku nic nie dymi ale w okolicy plytki kineskopu czuć dziwny zapach podobny do palenia sie gumy lub do ozonu tranzystor sterujacy przetwornica ok hot tez jest ok diody po wturnej stronie przetwornicy ok nie wiem czego sie czepic czy trafopowielacz padl? jakie macie sugestie czy mieliscie podobny problem pozdrawiam

0 7
  • Pomocny post
    #2 11 Gru 2006 13:45
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  

Sugestia jest taka ze trzeba wykonac pomiary miernikiem i ocenic co padlo,skoro zadymil wiec cos jest spalone i dopiero sie czepiac.Powodzenia.

0
  • #4 11 Gru 2006 16:24
    tompotter
    Poziom 18  

napiecie na pk 213V w sumie napiecia troche zawyzone braz zarzenia kineskopu i wysokiego napiecia na fajce natomiast na czerwonym kablu co idzie od trofopowielacza na plytke kineskopu jest napiecie zauwazylem ze jest mala dziurka na trofopowielaczu i czuc jakby ozon z lekko czyms nadpalonym wiec mysle ze to trafopowielacz przetwornica oparta na TDA4605-2 w okolicy tego scalaka jest okndensator 1uf/63V elektrolit wiec go wymienie i oczywiscie trafopowielacz mam nadzieje ze to pomoze a trafopowielacz TVL-108/4

Dodano po 52 [minuty]:

czy mozna dac trafopowielacz TVL-108/5 ? zamiast TVL-108/4

0
  • #8 13 Gru 2006 19:10
    tompotter
    Poziom 18  

wzmacniacz jest dobry fonie da sie wydobyc z ukladu 4066 łaczac bezposrednio z wejsciem na fonie wzmacniacza przez kondensator ceramiczny lecz fonia jest na maxa brak regulacji wyglada tak jak by fonia była sciszona do minimum mimo ze osd pokazuje regulacje co moze byc uszkodzone oby nie procesor

0