Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa do 100zł. Jaką kupić? Jaka będzie dobra?

11 Gru 2006 14:29 1755 12
  • Poziom 10  
    Witam was przyjaciele,
    Chce kupic karte dźwiękową ( bo bedzie lepszy dźwięk, prawda ? ).
    Karta ma byc do muzyki ( trance jakby co ).
    Będzie do niej podłączony zestaw:
    Wzmacniacz: Technics SU-VX600
    Kolumny: Tonsil Altus 140

Jakie propozycje ? SB Live 24 ? Audigy ? a moze lepiej inna ?
    czym sie roznia wersje Box od OEM ?
  • Poziom 17  
    Godna uwagi jest Audigy 2,miałem taką i sprawowała się przyzwoicie. Słuchałem z niej na Altusach 300.Box to wersje z oryginalnym firmowym pudełkiem instrukcją oraz ewentualnymi dodatkami w postaci np.słuchawek.Wersje OEM znacznie tansze od "boxowych" sprzedawane są w opakowaniu zastępczym (towar jest dokładnie taki sam ja w BOX-owej wersji tylko opakowanie inne i czasem nie ma tych dodatków).Co do Audigy 2 to należy uważać by nie kupić wersji Audigy 2 SE.Jest to okrojona wersja pozbawiona wielu funkcji jakie ma pełna Audigy 2.(SE-Second Edition)
  • Poziom 33  
    kup sb live i zainstaluj kx. i tak odtwarzane beda pewnie mp3...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    barthezz: chetnie kupie takowa, jesli mi dolozysz te 600zl, ktorych mi brakuje... nie badz smieszny. czy jak ktos zapyta jakie kolumny wykonac za 400zl to ty mu polecisz, zeby dozbieral sobie do 3000zl i za taka kase zrobil, bo tamte za 4 banki to szroty i nie ma co nawet na nie patrzec? wyluzuj... ja nie widze sensu wydawania wiecej niz kilkudziesieciu zlotych na karte dzwiekowa do technicsa, altusow i mp3. no sorry...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    a teraz zadaj sobie pytanie czy warto wydawac 700zl na karte dzwiekowa dla samego odtwrzania? szczerze to wolalbym je wydac na jakis dobry (uzywany) cdplayer. marnej jakosci mp3 nic nie poprawi (nawet ten wielce przereklamowany "crystalizer" creative'a, ktory jest zwyklym podbiciem gory i dolu - cos a'la loudness). poza tym wez pod uwage, ze premiumy to kolumny, ktore sa bardziej neutralne niz altusy, dla ktorych wg mnie nei ma co inwestowac wiecej niz te 100zl...
  • Poziom 43  
    Dobra karta to praktycznie sterownik PLC z dobrym dekoderam A/D i D/A ciężko dobre konwertery wstawiać do kart popularnych.

Ilośc bitów nie przesądza jeszcze o jakości : przyklad behringery gdzie połowa bitów na niektórych nastawach efektow cyfrowych to szumy. Choc jest tam 196kHz i 24bity to gra to na niektórych efektach jak srednie 8bitów.

można kupić coś tanszego studyjnego - np. Juli@

Ważna sprawa zeby nie miec jakichs cudów w zasilaczu, jakichś cudów z telewizją kablowa i poziomami napięc, zdwojonych uziemień, wtedy całosć powinna zagrac minimalnie bezszumnie. Jesli karta ma grac dobrze nie ma sensu instalowac jakichś niepotrzebnych efektów w stylu podbijanie, chorus, echo. Im mniej elementów po drodze tym lepszy dźwięk. ja bym zalecił kupic nawet stara a dobra kartę Yamahy.
  • Poziom 10  
    no kupilem sobie Yamaha XG YMF724E-V i gra gozej od Creative CT4810
  • Poziom 33  
    co znaczy gorzej? moglbys rozwinac?
  • Poziom 18  
    jakakolwiek z SB Live serii, audiofilem nie jesteś, w zupełności Ci wystarczy
  • Poziom 10  
    gorzej tzn: bas był taki hmm, sztywny i nie fajny, jakosc dzwieku byla gorsza

keychi: czy jest roznica czy jestem audiofilem czy nie ? ja chce miec najlepsza karte do 100zł, czyli jak nie jestem audiofilem to mam brac za tą samą cene gorsza karte ?