Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Sony SLV-SE610N - niewłaściwe kolory

Krzysztof-Karl 11 Gru 2006 19:41 1007 3
 • #1 11 Gru 2006 19:41
  Krzysztof-Karl
  Poziom 12  

  Wadliwe odtwarzanie kolorów w PAL -u. Trudno opisać jak to wygląda, jest to tak jakby brakowało koloru R. Gdzie szukać usterki i jak się do tego zabrać?
  Nadmieniam, że telewizor, na którym oglądam, jest sprawny.

  0 3
 • #2 14 Gru 2006 13:33
  trumo
  Poziom 1  

  Sprawdź czy nie masz NTSC włączonego na wyjściu magnetowidu, obraz jest wtedy zielonkowaty lub gdy obraz ma co drugą linie w kolorze to brak obracania fazy o 90 stopni w Pal. Czy był wymieniany bęben wizyjny jak tak to może być odwrócony o 180 stopni.

  0
 • #3 21 Gru 2006 21:14
  Krzysztof-Karl
  Poziom 12  

  Przeglądałem menu tego magnetowidu chyba ze 20 razy i nigdzie nie widać
  trybu odtwarzania NTSC a obraz jest tak jakby był w NTSC.
  Bęben wizyjny nie był wymieniany.

  0
 • #4 21 Gru 2006 22:24
  oldboy
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Ten model (z indeksem N) posiada PAL, MESECAM oraz NTSC (only PLAY). System koloru jest wybierany automatycznie o ile w opcji 1 (menu użytkownika) nie ustawiono inaczej. Jednak odtwarzanie w NTSC wiąże się ze zwiększoną prędkością przesuwu taśmy a to oznacza, że z taśmy nagranej w PAL nie uzyskamy zsynchronizowanego obrazu a dżwięk będzie "przyspieszony". Z tego należy wnioskować, że zafałszowane kolory nie są pochodzenia systemu NTSC, chociaż teoretycznie jest możliwość samoczynnego przełączenia się dekodera koloru bez pozostałych układów (servo), wtedy taka sytuacja może mieć miejsce.
  Na wstępie należy ustalić, czy dzieje się tak zarówno przy odtwarzaniu z taśmy jak i przy odbiorze z tunera. Kolejnym etapem (jak zawsze) jest regeneracja zasilacza aby mieć całkowitą pewność, że jest on w pełni sprawny. Można również wykonać próbne nagranie aby przekonać się w jakim stopniu będzie występować przekłamanie koloru.

  0