Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zawór przekierowania amica

11 Gru 2006 20:47 5629 10
 • Poziom 17  
  Witam.
  Niedawno pisałem że spalił mi sie track z0607, kupiłem nowy programator ale boje się go włożyć obawiam się że znowu wyleci mi track, po kabelkach doszedłem że strack steruje takim małym układzikiem znajduje się on pod bębnem niedaleko pompu tam gdzie łaczą się wezyki wyjścia wodu od pompy i od bebna .
  Pozdaje jego oznaczenia jakie wyczytałem:
  eltex
  c9 n.e 8339
  100331.63 k t105
  110/240v 50/60 hz.
  Proszę pomórzcie mi co to jest za układ i czy podłączenie noewgo programatora pomożę czy ten układ jest dostępny lub zamiennik jakiś??
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  witaj!
  ja na twoim miejscu Wymieniłbym zawór przesterowania (przekierowania)tak na wszelki wypadek, i DOKŁADNIE ZAIZOLOWAŁ KONEKTORY NA TYM ZAWORZE gdyż prawdopodobną przyczyną tej usterki było dotkniecie silnika do któregoś konektora podczas wirowania.
 • Poziom 32  
  Do kupienia w każdym slepie AGD nazywają to "trójnik" ,'siłownik" ",zawór przekierowania "Cena około 40zł .Powodzenia .
 • Specjalista AGD
  użyj funkcji szukaj
 • Poziom 11  
  Proponuje ci wymienić ten zawur przekierowania,bo on był winny że spalił ci sie ten rezystor.Ale moze niepotrzebnie kupywałeś odrazu cały programaror nowy..Mogłeś wcześniej napisać o rade...
 • Poziom 17  
  Witam Ponownie.
  Wymieniłem cały programator i teraz mam następujący problem,pralka załącza się gotowa ustawiam program i świeci się koniec i raz na 20 sekund miga gotowa wiem że to oznacza niedomknięcie drzwiczek ale przed wymianą płyty tego niebyło i przy tym cyka w programatorze takajby pzreskakiwało cosik albo wybijało.
  proszę was o rade !
  Jak nic niewymyślimy razem przeleutuje triak z tej nowej do starej i wymienie układ przesterowania .
 • Poziom 17  
  Witam.
  W odpowiedzi na mojego posta dotyczące zaworu przesterowania, na tym programatprze co miałem wywalony triak sterujący tym zaworem wymieniłen na drugi oryginalny o tym samym symbolu (triak)ale zaworu przesterowania niewymieniłem, teraz pralka zachowuje się następująco jak włączam program prania pierze sobie ale gdy dochodzi do wirowania kończy prace (świeci się kontrolka koniec i trzy razy gotowa), gdy natomiasta dałem program wirowania dzieje się tak samo jak opisałem wcześniej,gdy dam program odpompowania wody dzieje się tak samo za każdym razem zachowuje się identycznie.
  Na początku po wlutowaniu triaka i przelutowaniu zimnych lutów pralka chociaż odpopmowywała wode i niebyło błędu.
  Proszę mi powiedzieć poradziłem się i zaizolowałem konektorki od zaworu przesterowania, może on być tego przyczyną czy jest jakaś inna??
  Pomórzcie proszę !!!
 • Poziom 23  
  zawór przesterowania jest główną przyczyną uiszkodzeń modułu typo szeregu PA AMICA przyczyna jest dośc prozaiczna jest to wilgoć lub uderzenie silnika o zawór przy wejściu na wysokie obroty zawór przesterowania sprawdza się w sposób prosty podłanczasz 230V i sprawdzasz wysterowanie siłownika a wcześniej sprawdzasz czy nie jest połamana dzwignia co do sygnalizacji mrugania 3 razy jest to błąd opróżniania czyli uszkodzenie tracka na płytce lub zaworu przesterowania. Jeżeli wymieniłeś tracka i dalej jest to samo czyli zawór nie przesterowowuje się prawidłowo zostaje otwarty siłownik woda nie zostanie wylana przez pralke odwróc płytke i sprawdz oporniki na napylańcu
 • Poziom 17  
  Witam ponownie.
  Tak masz racje przy wujmowaniu zaworu pzresterowania ułamałem cosik i częśc została przy zaworze da rade to naprawić czy skleić??
 • Specjalista AGD
  Kup nowy zawór bo może Cię tokosztować nie 40 a300 zł.
 • Specjalista AGD
  Zawór to koszt ok 40zł.Kup go i problem z głowy.