Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio Color 4006 czyszczenie bębna ? POMOCY

atomic99 12 Dec 2006 09:58 2665 5
 • #1
  atomic99
  Level 34  
  Jak wymontować z tego xera bęben żeby go wyczyścić ???

  Bo nie mam pieniędzy na wołanie cały czas serwisanta, który poczyści
  jest dobrze przez 3-4dni i 50zł chapie.

  BARDZO PROSZE O POMOC
 • #2
  bogdanpo
  Level 13  
  Bębna przeważnie się nie czyści ponieważ powoduje to ścieranie warstwy OPC. Jeśli bęben brudzi się co parę dni trzeba wymienić listwę czyszczącą a nie czyścić i trzeć bęben.
  Ponadto jeśli Pana aktualny serwis nie potrafi sobie poradzić z problemem i musi jeździć co parę dni powinien Pan zastanowic się nad zmianą serwisu.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  ćos tu nie rozumię tak jak móówi poprzednik bebna się nie czyśći. Czyścić można elektrody optykę itd.Nie opisałeś objawów dla których jest wzywany serwis. Tylko domiemywam że brudzi kopie - a powodów może byc wiele. najlepiej jakbyś opisał wygląd kopi i podał liczniki dębna deweloperów itd. Pozdrawiam
 • #4
  salut
  Level 20  
  wezwij prawdziwy serwis a nie jakiegoś cudaka zapłać raz o dobrze i po problemie, bęben czyści listwa czyszcząca a nie serwis, a na pewno juz nie użytkownik!!!! poza tym napisz jaki masz problem z urzadzeniem, że chcesz wyjąć bęben.
 • #5
  krystian k
  Photocopiers specialist
  to że maszyna co kilka dni brudzi to raczej niezalezy od bebna ponieważ przez kilka dni działa , tak ? . prawdopodobnie sa zuzyte listwy czyszczace , uszczelki w zespole bębna , możliwe ze pas transferowy i tak dalej .................... .
  Do kolorowych kopiarek uzytkownicy nie powinni się zamemu brac za czyszczenie czego kolwiek prucz obudowy , skoro masz Aficio Color 4006 to powinienes sie liczyć przed zakupem nie z kosztem naprawy za 50 zł lecz 1000- 2500 . Czesci do kolorów były zawsze drogie i bedą .
 • #6
  atomic99
  Level 34  
  temat do zamknięcia