Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Alan 87 nośna w ssb

yzy 12 Gru 2006 12:03 4183 6
  • Alan 87 nośna w ssb

Poziom 11  

Witam! Jak w tytule, radio na am/fm działa prawidłowo natomiast na usb/lsb i co dziwne CW po wciśnięciu PTT stawia nośną. Niewiem jakiej czestotliwości jest ta nośna. Wydaje mi sie ze to niejest wina mikrofonu (wzbudzenia) bo na wyciszonym mic-gainie jest to samo. w czym może byc problem? dodam jeszcze ze czasami radio dział prawidłowo czyli po wcisnięciu PTT na SSB wychodzi z radia sama modulacja bez nośnej.

0 6
    VIP Zasłużony dla elektroda

Starość, nie radość. Wzbudza się stopień końcowy, częsta przypadłość 87 i innych radii zbudowanych na tej płycie głównej. Pomaga zmiana kondensatorów ceramicznych w końcówce na szklane lub mikowe na wyższe napiecie.
    Michał

0
    Poziom 40  

Sprawdź czy nie jest to wina źle ustawionego lub awarii PRka - CARRIER.
    W okolicach środka płyty głównej.

0
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moim zdaniem, to wzbudzanie się tranzystorów końcowych co można łatwo sprawdzić.
    Tylne śruby od mocowania radia. Jak dokręcasz/odkręcasz to nośna pewnie bedzie znikać i się pojawiać - wzbudzanie. Michał

1
  • Pomocny post
    Poziom 20  

W okolicy drivera,2SC 1973 to chyba L39 dławiczek w niego montowałem w takich przypadkach malutki rdzeń od cewek cieniutki paseczek gumki w dławik i wkręcałem rdzen,nawet nie trza nic stroić,wystarczy że on tam jest w niektórych sytuacjach problem znikał bezpowrotnie polecam potestować ,powodzonka

1
    Poziom 11  

Cytat:
    Tylne śruby od mocowania radia. Jak dokręcasz/odkręcasz to nośna pewnie bedzie znikać i się pojawiać - wzbudzanie

Objawy sie zgadzają

Cytat:
    W okolicy drivera,2SC 1973 to chyba L39 dławiczek w niego montowałem w takich przypadkach malutki rdzeń od cewek cieniutki paseczek gumki w dławik i wkręcałem rdzen,nawet nie trza nic stroić

Pomogło :!:
    Dziekuje wszystkim którzy zainteresowali się tematem za pomoc.

Pozdrawiam

1