Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe zasady dotyczące punktów

gulson 27 Sie 2003 15:32 5247 28
  • Zapraszamy do zapoznania się z niewielkim zmianami dotyczącymi zasad przyznawania i odejmowania punktów.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/points.php
    Poprzez liczne odgórne naciski, elektroda.pl musi się starać chociaż w niewielkim stopniu zarobić na swoje utrzymanie.

Fajne! Ranking DIY
    goscu
    Poziom 16  
    No i stało się. Szkoda że inernet przestaje być darmowy. ale można się było tego spodziewać. :cry:
    Pawello
    Poziom 11  
    Witam !!!
    I mam takie pytanie ? - jak ktoś odpowie na moje pytanie to nie będe mógł mu podziękować ?!!!!!!
    Pozdrawiam Paweł
    LEM
    Poziom 33  
    Pawello napisał:
    Witam !!!
    I mam takie pytanie ? - jak ktoś odpowie na moje pytanie to nie będe mógł mu podziękować ?!!!!!!
    Pozdrawiam Paweł

Swojego czasu była przyjęta taka zasada (już pewnie zapomniana), że dziękowało się na PW i przy tym ofiarowało się troche punktów osobie, która pomogła w rozwiązaniu tematu. Teraz patrząc co się dzieje na forum zasada ta jest praktycznie martwa, a szkoda ..... :?
    Kuba_25
    Poziom 13  
    Teraz wiadomo po co była ta przerwa.Tego spodziewałem się.Ktoś chce zarobić na wiadomościach użytkowników tego forum.Czy można chociaż wiedzieć dla kogo będzie przeznaczona kasa ?? :x
    LEM
    Poziom 33  
    Kuba_25 napisał:
    Teraz wiadomo po co była ta przerwa.Tego spodziewałem się.Ktoś chce zarobić na wiadomościach użytkowników tego forum.Czy można chociaż wiedzieć dla kogo będzie przeznaczona kasa ?? :x

Widze, że kolega nie śledzi uważnie tego, co dzieje się na forum. Jak zwykle korzystać chce każdy, bo to przecież bezpłatnie, a koszty związane z utrzymaniem chociażby serwera to ma pokrywać Admin, bo to przecież jego forum i pewnie wygrał góre pieniedzy na loterii. Ot typowa mentalność przeciętnego polaka .... :(

Nie chce mi się tu tlumaczyć po raz kolejny, co i jak, bo po pierwsze nie widze takiej potrzeby, a po drugie uważam to za zbędne, bo i tak nadal będą trafiały się osoby, które nie zrozumieją tego.

P.S.
    :arrow: Kuba_25 do Twojej wiadomości - tym razem Kamilowi zbywało około 1500 zł i ponieważ awarii uległ dysk twardy w serwerze i akurat te wolne pieniądze (bo zapewne nie miał innych wydatków) poszły na zakup nowego dysku do serwera, a Ty dzięki temu dalej możesz psioczyć tutaj na forum o tym po co była ta przerwa .... :twisted:
    marian-48
    Poziom 21  
    Eksperymenty to nasza polska specjalność - wiadomo kto za to zapłaci ( dla przykładu; szkolnictwo, przemysł wydobywczy,włókienniczy, zbrojeniowy itd, itd, itd.................itd ) zapłacimy my czyli społeczeństwo tylko skąd brać na to wszystko pieniądze ? Widzę, że góra elektrody usilnie chce dołączyć do grona eksperymentatorów. Zobaczymy w niedalekiej przyszłości co z tego wyniknie? :cry: :cry: :cry:
    -------------------------------------------------
    pozdrawiam marian-48
    Kuba_25
    Poziom 13  
    :arrow: LEM.

Takie ściemnianie nie przekonuje mnie i chyba nie tylko mnie.Forum obserwuję dokładnie,może kolega być tego pewien. I nie piszę tego tylko po to by sobie popisać. Szkoda,że nie chce się koledze tłumaczyć co i jak teraz przynajmniej wiem jak Admini traktuja zwykłych użytkowników.
    A tak przy okazji niedawno był wątek i wielu użytkowników chciało pomóc finansowo Elektrodzie. Wystarczyło napisać co i jak i napewno nikt nie musiałby pokrywać kosztów związanych z istnieniem Elektrody ze swojej kieszeni.Skoro twierdzicie,że jest 32tys. użytkowników napewno nie byłoby problemu z zebraniem kasy.
    PS.Chyba nie będę więcej psioczył bo jeszcze będę musiał za to zapłacić.
    Hancock
    Poziom 17  
    :arrow: Kuba_25 - nadal nie potrafisz zrozumieć, że w przyrodzie nie ma już nic za darmo. Utrzymanie funkcjonowania tego forum wiąże się z wysokimi comiesięcznymi opłatami, przekraczającymi możliwości finansowe pojedyńczyńczych osób. Sama dzierżawa łącza o przepustowości zajmowajnej obecnie przez elektrodę to miesięczny wydatek w wysokości ponad 3000zł. A gdzie jest serwer , podzespoły, padające dyski SCSI ? I takie wydatki niezbędne są po to abyś mógł wypisywać niezrozumiałe żale, jak powyżej, razem z podobnie myślącymi kolegami. Bo jak forum - to darmowe - tylko czy zastanowiłeś się kiedyś ile ta przyjemność kosztuje Admina, i jak długo będzie wykładał kasę wyłącznie ze swojej kieszeni , żeby później czytać takie smutki ?
    LEM
    Poziom 33  
    Kuba_25 napisał:

Takie ściemnianie nie przekonuje mnie i chyba nie tylko mnie.Forum obserwuję dokładnie,może kolega być tego pewien. I nie piszę tego tylko po to by sobie popisać. Szkoda,że nie chce się koledze tłumaczyć co i jak teraz przynajmniej wiem jak Admini traktuja zwykłych użytkowników.

Po pierwsze Ty mozesz to uznawać za ściemnianie, to Twoja sprawa. Po za tym nie chodzi o zebranie kasy ot tak, a jedynie zapłacenie niemal symbolicznych pieniedzy za korzyści jakie czerpiesz z zasobów tego forum. Pieniądze te miałyby chociaż w części pokryć ponoszone koszty (nikt tutaj nie mówi o jakimkolwiek zysku). Ty zapewne powinieneś to wiedzieć mając na koncie ponad 45MB pobranych z forum danych i to jedynie w tym miesiącu - biorąc pod uwagę okres nie działania forum, to licznik nabiłeś w ciągu zaledwie kilku dni. Tylko czy to doceniasz, bo sądząc po Twoich wypowiedziach to raczej nie. Co do traktowania userów przez adminów to także tylko twoja subiektywna opinia, ponieważ Kamil bronił się do konca przed wprowadzeniem jakichkolwiek opłat tłumacząc to, że nie chce nikomu ograniczać dostępu do forum w jakiejkolwiek formie. Jednak rzeczywistość jest szara i pokazała zupełnie co innego.

Tak więc nie mając nawet podstawowej wiedzy odnośnie tego co się dzieje proszę się nie wypowiadać w takich tematach. Dalej dyskusja jest bezpodstawna i nie ma sensu. Jest to moja ostatnia wypowiedź w tek kwestii.
    candle
    Spec od monitorów
    bo jak cos juz jest za darmo, to ktos stwiedza ze tak ma byc, a jak nagle niedajborze sie pojawiaja koszty to zaczyna sie ze ciniedobrzy tychmaluczkich chca stlamsic zdusic i ostatnia zlotowke przeznaczona na loda (ang. blow job) wyrwac...
    co za ludzie... prawda jest to ze ktos sobie wysnol glupi wniosek ze skoro jest elektroda i ma tyle uzytkownikow, a co wiecej generuje taki ruch to pewnie mozna by ja troche wytrzepac z pieniedzy bo pewnie ich ma od groma
    coz nie prawda
    ktory z maruderow klinka w baner?
    zaden?
    no to nie dolozyliscie tych 10 gr do budrzetu
    kiedys bylo fajnie, byly sobie MAN'y typu plocman (metropolitan/metropolian area network) podpiete pod NASK (z zalozenia akademicki niekomercyjny itp :) ) na uczelniach po korytarzach staly sobie kompy z siecia, ba nawet w liceach tez sobie staly i wszystko bylo w porzadku
    nikt nie myslal o pieniadzach - internet byl w placowkach panstwowych, a sektor prywatny mogl sobie pomarzyc
    teraz niestety tak nie jest i efektem tego jeden z drugim ma siec w domq, placa za to mama z tata, bo pewnie pociecha chciala i dalej wszystko ma byc za darmo...

ok, bo sie z tematem rozjade...

sprawa wyglada tak ze trzeba wymyslec jak zarabiac pieniadze..
    zakladajac te 100 uzytkownikow bedace na elektrodzie to nawet jak wszystkie jak jeden marz klikna w ten baner to nie wydoi z tego wiecej niz 400zl miesiecznie - zostalo jeszcze 2600 na utrzymanie lacza... a fundusz rementowy?
    (o swiadczeniach socjalnych, funduszu emerytalnym itd dla adminow nie wspomne :D)
    powaznie - te dyski nie sa za darmo, szukanie sponsorow to ciezka sprawa, bo kto chce cos sponsorowac jak pozytku z tego nie ma?
    se nie zasponsoruje bo woli robic co innego (homo trium literatum), a mogli by juz placic za cos co z tej elektrody maja...

ok.. koncze bo to sie dlugie robi

1) nie marudzic na adminow - jeszcze zaden admin mnie nie olal, nikt mnie nie zbluzgal (no przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo :) ), wiec co czyni was takich wyjatkowych ze az pokrzywdzonych?
    kufa...

2) proponowac rozwiazania skoro zaproponowane sie nie podobaja

zeby nie byc goloslownym takie cos: nawiazac wspolprace z se, zllikwidowac logowanie na stale, wymusic przy logowaniu klikanie w baner, ile by tych pieniedzy z tego nie bylo - bedzie o tyle mniej do wylozenia z wlasnej kieszeni
    Kuba_25
    Poziom 13  
    [quote="LEM"]
    Kuba_25 napisał:

1. Ty zapewne powinieneś to wiedzieć mając na koncie ponad 45MB pobranych z forum danych i to jedynie w tym miesiącu - biorąc pod uwagę okres nie działania forum, to licznik nabiłeś w ciągu zaledwie kilku dni.

2.Dalej dyskusja jest bezpodstawna i nie ma sensu. Jest to moja ostatnia wypowiedź w tek kwestii.

Ad1. Właśnie czy to nie dziwne :evil: ,przed awarią miałem około 5 MB.
    Ad2.Akurat z tym się zgodzę. To też jest moja ostatnia wypowiedź.Życzę miłego sprzedawania punkcików .
    elektryk
    Poziom 42  
    To mi się najbardzie podoba, chociaż ja bym był bardziej rygorystyczny

Użytkownik nie może pobierać więcej niż 15MB, jeżeli nie minęło 14 dni od czasu rejestracji konta
    Adam1988
    Poziom 25  
    Witam to odejmowanie ponkow bezposrednio po klikniecu na link jest bez sensu np.dzisaj chcialem sciagnac schemat i kliknolem pojawil sie tylo jakis obrazek w rogu i nic a ponkty zrzarlo :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
    MCbx
    Poziom 28  
    ->Adam1988
    Myślę, że jedynym wyjściem z takich sytuacji byłoby zrobienie czegoś w stylu programu od Adobe Studio +to całe zabieranie punktów. Jednak co innego ściągnąć plik, a co innego ściągnąć program (wielu sobie myśli "czy nie ma tam trojana?").
    ozzman
    Poziom 26  
    elektroda stala sie komercyjna, niestety:-(:(

czy mozewcie mi powiedziec ile kosztuje utrzymanie elektrody za 1 miesiac??

Pisanie postów jedenego pod drugim w odstępie kilu minut - patrz regulamin.

Tekst dwóch wiadomości został scalony w jedną.

LEM
    marian-48
    Poziom 21  
    Ozzmosis napisał:
    czy mozewcie mi powiedziec ile kosztuje utrzymanie elektrody za 1 miesiac??

I tu zgadzam się z"Ozzmosis" czyż nie lepiej dla świętego spokoju ujawnić koszty utrzymania forum. Jeśli to możliwe to proszę aby ujawnić także przychody bo takie napewno występują ( chociażby ze sprzedaży cd ). Wydaje mi się, że takie podejście do sprawy poprawi atmosferę na forum._______________________________________________________

pozdrawiam marian-48
    candle
    Spec od monitorów
    plocman chce 3000zl za samo lacze, na utrzymanie przydalo by sie jeszcze jakis grosik na amortyzacje kosztow awarii odlozyc i jakas pensje dla admina... (tj root'a) nie mylic z adminem forum
    co do przychodow to nie jest tego duzo.. ale to juz nie w mojej kwestii sie wpowiadac
    LEM
    Poziom 33  
    Zastanawiam się, dlaczego temat został tak dziwnie rozwinięty. Jedni przeliczają niezarobione pieniądze, zaś inni mają pretensje o to, że forum stało się komercyjne. Jeśli komercją można nazwać wysłanie SMSa i w ten sposób zakup punktów, które później można wymienić na ściąganie plików, to zgoda jest to komercja. Dodatkowo jeśli ktoś nie doczytał to istnieją także inne, nie płatne sposoby pozyskania punktów.

Zastanawiam się, kto upoważnił pewne osoby do wyciągania tak dalece idących wniosków.

Dla przypomnienia nikt tu nikogo na siłę nie trzyma i nie zmusza do logowania, a tym bardziej to uiszczanie jakichkolwiek opłat w jakiejkolwiek formie (dziwne jak na komercyjne forum - prawda :?: ). Dlatego jeśli komuś nie pasują warunki, które postawił admin tego forum, to mam propozycje: proszę się tu nie logować i najlepiej wysłać jeszcze PW do admina z prośbą o usunięcie konta.

Proszę nie zapominać, że my wszyscy (nawet moderatorzy) jesteśmy gośćmi admina na tym właśnie forum i albo się dostosujemy do warunków, jakie zostały ustalone, albo nie (trzeciego wyjścia nie ma)
    oldboy
    VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: LEM
    Wyręczyłeś mnie, też się za ten temat zabierałem.
    toradek
    Poziom 17  
    Popieram moderatorow. Ja dzieki elektrodzie mam mozliwosc zadac jakiekolwiek pytanie, na ktore odpowiedzi musialbym szukac bardzo dlugo. Tutaj, dzieki zyczliwosci ludzi dostaje je bardzo szybko. Chcialbym jedynie przypomniec, ze punkty dostaje sie nie tylko za sms'a, ale rowniez za zakladanie sensownych postow, udzielania sensownych odpowiedzi (choc zdarzaja sie osoby, ktore nie znaja pojecia sensowne, nad czym mozemy tylko bolec), dodawanie ciekawych i pomocnych zalacznikow. Jezeli ktos nie posiada inwencji, badz dostatecznej wiedzy na odpowiadanie na posty, to jesli chce sciagnac plik moze wykupic sms'a. I bardzo dobrze, gdyz przedtem nie mial takiej mozliwosci, wiec pisal cos bez sensu. Popieram dzialania elektroda.pl. Wiec prosze forumowiczow, cieszcie sie, ze mamy Admina, ktory wprowadzil jedynie taka forme pobierania jakichkolwiek dochodow, a wiekszosc daje z wlasnej kieszeni. Bo co by niektorzy zrobili bez forum?
    gulson
    Administrator Systemowy
    przykro mi, że występuje w roli tego niedobrego co ogranicza dostęp do takich zasobów, ale jest to chyba najlepsze rozwiązanie mając do wyboru jeszcze zablokowanie całego serwisu hasłem

plocman to nie jest organizacja charytatywna chociaż zawsze spełniała rolę dobrego wujka, teraz jakby chociaż w niewielkim stopniu trzeba zwrócić za wspaniałe wykształcenie i ciągłe utrzymanie swojego krewnego
    lechm56
    Moderator
    przeczytałem z uwagą to wszystko i każdy moim skromnym zdaniem ma rację.Zycie to nie bajka .Aszkoda. :cry: :cry: :cry: :D :D :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    serwis
    Poziom 37  
    Panowie! po co niepotrzebnie bić pianę.
    Uwazam, że sprawę można załatwić w bardzo prosty sposób; wprowadzic abonament, tak jak zrobił to serwisant i po problemie.Ktoś komu będzie zależało na obecności i na skorzystaniu z wiedzy i zasobów elektrody,więc zapłaci.A i poziom techniczny postów napewno przez to będzie wyższy.
    elektryk
    Poziom 42  
    serwis napisał:
    A i poziom techniczny postów napewno przez to będzie wyższy.
    A kto będzie pisać posty? Skoro się płaci to po co odpowiadać na cudze problemy?
    Zenek
    Poziom 30  
    witam, no cóż, wygląda to na niekonsekwencję kamila, była akcja dobrowolnej chęci składki, była akcja za pomocą sms, wiadomo, nie przewidzi się wszystkiego, nawet tego, że zapewnienia o różnicy wobec serwisanta.pl są poważne:) takie były...więc nie ma co chować głowę w piasek, policzmy sumy, i start, naród jest chętny, co pół roku temu było widać
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Widze, ze dalej są jakieś wywody w temacie w którym zawarte informacje są po to, aby się do nich dostosować a nie dyskutować. Gulson tak postanowił, więc tak jest. Zawsze można się nie logować tak jak to było wyżej napisane. Pozatym było opisane dlaczego jest tak a nie inaczej z punktami więc po co ta cała dyskusja ? Czas pokaże jak będzie dalej. Narazie temat proponuje zakończyć.
    gulson
    Administrator Systemowy
    System nie jest idealny i jest o wiele więcej bardziej skomplikowanych pomysłów. Jest to narazie rozwiązanie tanim kosztem pracy, przy okazji niweluje zbędne obciążenia łącza jakie doświadczyliśmy kilka miesięcy temu, kiedy trzeba było wyłączyć elektrodę przed końcem miesiąca. Rozwiązanie jest wystarczające, jesteśmy jednym z niewielu systemów, co oferuje kilkanaście GB załączników oraz kilkanaście GB na pozostałej witrynie, chyba na świecie nie znajdzie się takie połączenie, które będzie umożliwiało udostępnienie publicznie tych wszystkich plików.

Blokowanie wejścia nie jest dobrym pomysłem, forum tworzycie Wy, bez Was nie ma elektrody, nie można zarabiać na czymś co otrzymujemy za darmo. Załączniki też są darmowe do pewnej wielkości 100kB, większe z przyczyn powyższych trzeba blokować.