Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altony 110(160w. Czy warto kupić takie kolumny? Jaki wzmacniacz kupić?

Rufi102 12 Dec 2006 17:03 2297 4
 • #2
  wiezlak
  Level 35  
  Nie warto (chyba, że za te 50zł). Sprzedający wepchnął w pudła po bardzo udanych Altonach 110 Tonsila chyba najgorsze głośniki STX, które nie dość, że są dużo cichsze, to jeszcze jakością dźwięku mocno odbiegają od Tonsili. GDN 30/100 STX (87dB) nie nadaje się do obudowy bas refleks i z pewnością potwornie przeciąga niskie tony. Wysokotonowy głośnik tubowy STX (97dB) to pomyłka, jeśli ktoś myśli o odsłuchu domowym. Średniotonowiec (80dB!) ma tragicznie pofalowaną charakterystykę.

  Oryginalne Altony 110 mają dość równe pasmo ok. 92dB a te pokraki mają 87dB na basie, 80dB na średnich i 97dB na wysokich - pięknie, nieprawdaż? Sprzedawca "regenerator" brzydko mówiąc owinął g.... w ładny papierek i zachwala "coś", co nie jest już Altonem. Te kolumny, żeby częściowo dorównać w głośności Altonom na wzmacniaczu 50W musiałyby dostać prawie 200W. Nie daj się na nie nabrać. Radzę poszukać używanych Altonów 110 z oryginalnymi przetwornikami, ewentualnie Scherzo/Voyager 350 czy Altusów 120 - na nich się nie zawiedziesz - potężny dźwięk i dobra jakość za niewielką cenę. Nawet, jeśli wykruszy Ci się za parę lat pianka z zawieszenia, to kupisz oryginalny komplet resorów Tonsila za ok. 30-40zł i sam je bez większego kłopotu wymienisz.
 • #3
  Rufi102
  Level 10  
  skad ty to wszytko wiesz?? zobaczyles na zdjeciu i juz iwesz jakei to glosniki itp ze sa gorsze ??
 • #4
  wiezlak
  Level 35  
  Kpisz, czy o drogę pytasz? Przecież sprzedawca napisał jakie głośniki wsadził w te obudowy po Altonach (chwała Mu chociaż za to). Wejdźże sobie na www.stx.pl i obejrzyj parametry oraz charakterystyki wstawionych przetworników. Skąd wiem, że są gorsze od oryginalnych Tonsili - napisałeś na forum "Audio i akustyka", czy "AGD i systemy grzewcze"? Tu większość forumowiczów miała do czynienia z głośnikami STX - opinie są różne, ale akurat te modele to dolne strefy stanów niskich STX i niczym nie zachwycą (może ten wysokotonowiec efektywnością - ale w tym przypadku to wada, bo drze się o jakieś 17dB głośniej od średniotonowca). Nie czujesz się przekonany - ok, ale jak kupisz taki bądź podobny "wynalazek", to nie płacz później na forum, co zrobić, żeby nadało się toto do słuchania muzyki.

  Aha - sprzedawca pisze "Za podobne kolumny po regeneracji trzeba zapłacić ok 600zł u mnie 70% tej ceny". Dobre sobie - komplet tych lichych głośników kosztuje 190zł, dodaj do tego zwrotnice 52zł lub 72zł. Ile mogą być warte same obudowy? Wychodzi na to, że 160-180 zł (z tych "obiecanych" 70% z 600zł) - zaprawdę okazja niesamowita :D. Coś takiego, co robi ten sprzedawca to nie jest regeneracja, to jest profanacja Altonów. Kompletne Altony 110 na oryginalnych przetwornikach w można dostać za 200-300zł zależności od stanu górnego zawieszenia, które można sobie samemu za ok. 30-40 zł wymienić.
 • #5
  bezpiecznik
  Level 20  
  witam!
  profanacja i tyle !!!
  50 zł to bym dał za same obudowy i tyle.
  tacy "rekonstruktorzy" to poganie akustyczni...
  Na stos z nim