Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sony HCD - RX33

Krzyś 27 Jul 2002 01:17 2157 5
    Krzyś
    Level 11  
    witam wszystkich
    problem jest z czytnikiem cd w tej "wierzy". Otóż laser często przeskakuje i szuka odpowiedniej odtwarzanej akurat ścieżki. Dzieje sie tak "od czasu do czasu" i przy lekkim nawet stuknieciu w obudowe wierzy nastepuje korekcja ustawienia i przerwanie dźwięku. Przy zmianie piosenki też jak gdyby laser szukał tej właściwej (przesuwa sie dalej niż musi po czym wraca na odpowiednia miejsce - wykonuje takie małe oscylacje) ścierzki. Trwa to stosunkowo krótko ale to chyba też jest skutek awarii no właśnie czego :? ?? połączenia elektryczne są ok, a jedyne co zrobiłem to przedmuchałem sprężonym powietrzem cały układ optyczny. Dodam tylko jeszcze że jest to zmieniarka na trzy płyty cd, a samo "oczko" "resorowane" jest na swego rodzaju poduszce elektromagnetycznej - czy to bedzie to, a jeszcze jedno czy bicie osi silnika i całej wirującej płyty ma być widoczne gołym okiem?? - a może to to :idea: ?? ps.Jak nie naprawie to sie nic nie stanie - na razie z napraw nie musze rodziny utrzymywać :)
    DWAserwis
    Level 29  
    masz rację laser 90%
    silnik 10% ala to może byś złudzenie -żle odlanej płyty, przy wykrzywionej ośce plyta wibruje na krawendzi w góre i dół
    Krzyś
    Level 11  
    czyli z tym laserem nie da sie nic zrobić i trzeba go po prostu wymienić ?? :) Dzięki za zainteresowanie dwaserwis :please:
    DWAserwis
    Level 29  
    Może to niebyć laser, parę razy dałem się nabrać w tych modelach, a były to elektrolity w zasilaniu +/- mechaniki CD(chyba 2200uF)
    Co do lasera możesz się pobawić i co-nieco nauczyś, rozebrać oczyścić pryzmaty itp ale to ci pomoże - może w 20%
    Krzyś
    Level 11  
    W takim razie ide sie uczyć . Sprawdze te elektrolity i pryzmaciki przeczyszcze jeszcze a nóż coś pomoże a na pewno czegoś sie naucze.
    Jeszcze raz dzięki :D jak skończe dam znać
    Krzyś
    Level 11  
    to jeszcze raz ja :lol:
    Przeczyściłem jeszcze raz układ optyczny (rozkreciłem gdzie sie dało). Przy okazji przelutowałem punkty w których przylutowane były końcówki cewek elektromagnesów odpowiedzialnych za ustawienie ostatniej soczewki przed płytą. Zmniejszyła się czułość całego układu na wstrząsy, przynajmniej nie przerywa sam z siebie. Elektrolity były ok. Moim zdaniem nie jest idealnie ale ujdzie w tłumie a na pewno jest lepiej niż było :) . Dziekuje za pomoc. Pewnie jeszcze o sobie przypomne :lol: