Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża HCD-H150 i resetujący się zegarek.

12 Gru 2006 23:30 1062 3
  • Poziom 18  
    Witam, właśnie dostałem od kumpla wieże Sony HCD-H150 i dziwi mnie w niej jedna rzecz, czemu po zaniku zasilania zegarek się resetuje, jak zaglądałem w środku nie ma tam żadnej baterii, więc po prostu moje pytanie brzmi czy ten model po prostu tak ma, czy jest w tej wieży jakaś pamięć, któta jest popsuta?, pozdrawiam Krzysiek
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Poszukaj dobrze obok procesora przy wyświetlaczu jest tam (powinien być)BACK UP 0.047F.Wymień go.Wygląda jak elektrolit.
  • Poziom 18  
    Dzięki wielkie za pomoc, wymieniłem kondensator i teraz trzyma przez mniej więcej 12h, tak ma być, czy coś jest dalej popsute?, pozdrawiam Krzysiek
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam!
    Dwanaście godzin to całkiem przyzwoity wynik. Kondensator ten, jak wiesz ma dużą, ale jednak ograniczoną pojemność i w końcu po odcięciu zasilania – musi się rozładować.
    Jeżeli masz smykałkę do takiego grzebania i zależy Ci na tym, żeby było dłużej, a nawet bardzo długo to możesz zamienić ten kondzior na zasilanie bateryjne. Ale należy do takiego układu zastosować dodatkową diodę, aby prąd dołądowujący w trakcie pracy urządzenia lub na czuwaniu nie uszkodził baterii. W magnetowidzie dokonałem takiej przeróbki i baterie alkaliczne wytrzymują ponad trzy lata.
    Pozdrawiam.