Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Do wszystkich posiadaczy laptopów z neomagic 128xd

bazyliusz2005 13 Dec 2006 14:27 1821 4
    bazyliusz2005
    Level 14  
    Dostałem w spadku laptopa acer travelmate 506T, komputer jest nawet fajny ma 160mb pamięci i procesor celeron 433. Niestety posiada grafikę neomagic 128xd i z nią mam problem. Komputer filmy w divx odtważa bez porblemu ciekawi mnie jednak fakt, że kiedy chcę uruchomić aplikacje 3d (nawet wiekową, którą bez problemu daje się włączyć na moim starym pc z p200 z s3trio) wyświetla mi się komunikat, że nie ma karty graficznej 3d. Szukałem w sieci i znalazłem instrukcję do mojego laptopa i jest tam wyraźnie napisane:
    -karta graficzna w rozdzielczości 800x600 SVGA
    -zintegrowany 128-bitowy akcelerator graficzny AGP i 2MB pamięci video
    Wiec, mam pytanie do posiadaczy laptopów z tą kartą: czy dział ona z aplikacjami 3d, czy nie? A jeśli tak, to może z konktetną wersją directx?
    User removed account
    User removed account  
    amiadeuszw
    Level 10  
    ej, a czy na tej grafice pujdzie xp?
    Bo mam 2000 ale chce zmienic na xP.
    badboy84
    Level 42  
    A kupiłeś tego XP?
    Dobra nie będe zadawał retorycznych pytań, XP nie wymaga dużo od grafiki, ważniejsza jest ilość pamięci i taktowanie procesora. Takie minimum dla XP to 500MHz i 256 ewentualnie 192MB RAM. Pewnie można odpalić i na wolniejszym ale to sztuka dla sztuki.
    Jeżeli nie masz tego minimum to zostań lepiej przy win2000 bo to prawie to samo co xp, różnica dla zwykłego użytkownika jest tylko w wodotryskach.