Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor AOC D556T - brak obrazu

donpablos 13 Gru 2006 15:43 1485 9
  • #1 13 Gru 2006 15:43
    donpablos
    Poziom 11  

Na początku był chaos, monitor był martwy, a słychać było tylko pykaniw w okolicy tarfo. Jak sie okazało zwarty był tranzystor WN. Po jego wymianie wstał zasilacz i wysokie napięcie. I wszystko byłoby ok gdyby monitor zechaciał świecić, ale nie świeci. Po załączeniu pali się dioda na zielono ale ekran ciemny. Napięcia na wyjściu zasilacza ok, to samo z napięciem +B. Hot sprawny w 100%, jest żarzenie ale obrazu brak. Co może być przyczyną takiego stanu? Oczywiście kabel sygnałowy sprawny. Przelutowałem PK pod kątem zimnych lutów ale efekt wciąż ten sam

0 9
  • #2 14 Gru 2006 20:04
    donpablos
    Poziom 11  

Próbowałem regulować pokrętłem SCREEN, obraz jest niebieski ale monitor po podłaczeniu do komputera zachowuje się jakby nie był do niego podłaczony. Cały czas jest ten niebieski ekran. Sparwdzałem napięcia na PK i tak:
    G1 = -63V
    G2 = 244
    Napięcia RGB na szyjce kneskopu: R=40V, G=40, B=45V
    Co mogło tu paść. Podejrzewam że coś z procesorem, ale mam nadzieję że się mylę/
    Poszę o podpowiedź.

Pomóżcie coś z tym monitorem, bo już zgłupiałem

0
  • #3 17 Gru 2006 09:07
    donpablos
    Poziom 11  

Na PK monitora siedzi układ LM2438T. Na wejściu układu same zera na RGB, na wyjściu po 70V, oczywiście przy podpiętym kompie. Słyszałem że ten ukłąd często lubi padać. Mam nowy układ tyle że LM2439T. Czy mogę go włożyć zamiast 2438T?

0
  • #4 17 Gru 2006 09:50
    lisek
    Spec od monitorów

zamienisz na LM2437/TLM2435T, LM2439T
    roznica w pasmie przenoszenia
    porownaj na
    http://www.national.com/ds/LM/

Cytat:
    obecnie National Semiconductor wypuscił zamiast LM243x serie LM246x,ktora ma te same wyprowadzenia i parametry poza jednym,
    - seria LM243x pracuje z syg.wej. o poziomie 0-5V, то
    - seria LM246x pracuje z syg.wej. o poziomie 0-3.75V dlatego ma wiekszy wsp.wzmocnienia.....

http://www.national.com/parametric/0,1850,952,00.html

0
  • #5 19 Gru 2006 12:16
    donpablos
    Poziom 11  

Witam
    Wpiąłem żarówkę w C-E hota i jest tak że jak wstanie monitor to napięcie na kolektorze jest 200V i ekran świeci - tyle że cały czas na niebiesko. Natomiast dzieje się to nie zawsze, bo nie za każdym razem wstaje monitor. Jak nie wstanie to napięcie na kolektorze wynosi 72V. Kolega mówił że zanim monitor przestał wyświetlać też tak było. Tzn. raz monitor wstał i hulał, a innym razem zaświeciła się tylko zielona lampka a ekran był czarny. Co jeszcze tu może być walnięte? Jak już mówiłem wcześniej, za każdym razem wchodzi wysokie napięcie. Może procesor?

0
  • #6 20 Gru 2006 11:13
    donpablos
    Poziom 11  

Zacząłem regulować pokrętłami na PK, wygląda na to że już ktoś się tym bawił. Obraz złapało, wyświetla windows i coś tam widać ale bardzo niewyraźnie, i nie sposób tego wyregulować. Kolory są wyblakłe, nadmiar niebieskiego, za mało czerwonego. Kabel sygnałowy jest w porządku. Nie wymieniałem jeszcze układu LM2438T, ale wygląda na to że sygnał jaki jest podawany na wyrzutnie jest za słaby. Napięcia RGB na szyjce kineskopu w granicach 50V co jest chyba troche mało. Siedzi na płytce kineskopu też układ LM1279N (matryca). Sprubuje wymienić i to. A może to oznaka padającego kinola i cała robota na marne? Czekam na jakąkolwiek sugestię/ Co może wywoływać taki skutek?

0
  • #7 22 Gru 2006 15:50
    donpablos
    Poziom 11  

Ok, powodem wyblakłych kolorów był układ LM1279N. Po wymianie wszystko jest ok, wciąż pozostaje problem świecenia kineskopu. Raz startuje od razu, a raz zapala się się tylko dioda na zielono i wizji brak. Wysokie wchodzi zawsze. Konia z rzędem temu kto by to odgadł co jest źle????????????????

0
  • #8 22 Gru 2006 16:59
    lisek
    Spec od monitorów

- zobacz co z żarzeniem
    sprawdz po włączeniu (jak masz wysokie) inne nap. na PK
    -czyli zasilanie scalakow +12V i 75V
    moze masz jakieś pekniecia na PK lub płucie gł.
    * jesli nie masz żarzenia

0
  • #9 22 Gru 2006 18:53
    donpablos
    Poziom 11  

Żarzenie ok - 6.2V i jest zawsze bez względu na to czy wstanie kineskop czy nie
    G1 ok - -51V
    G2 ok - 241V
    Napięcia zasilania scalaków jak wystartuje 11.8 i 72V
    Nie ma pęknięć ani na PK, ani na głównej, żadnych zimnych lutów też nie ma. Oczywiście jak nie wystartuje kineskop to napiecie na HOT grubo zaniżone ok 70V, jak wystartuje to napiecie ok i wynosi 200V.
    JAk myślisz lisek co to może jeszcze być?

0
  • #10 22 Gru 2006 19:55
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    bo nie za każdym razem wstaje monitor. Jak nie wstanie to napięcie na kolektorze wynosi 72V. Kolega mówił że zanim monitor przestał wyświetlać też tak było. Tzn. raz monitor wstał i hulał, a innym razem zaświeciła się tylko zielona lampka a ekran był czarny
    Cytat:
    Oczywiście jak nie wystartuje kineskop to napiecie na HOT grubo zaniżone ok 70V, jak wystartuje to napiecie ok i wynosi 200V.

tutaj masz przyczynę.......skutek opisałes

- sprawdz ok.czopera ktory wytwarza nap.dla Hota +B zaleznie od wymaganej rozdz,pracy 800x600, ...
    czyli cofaj sie od kolektora Hota> poprzez uzw.Fbt> czoper> (moze sterowanie na bramke tranzystora chopera przychodz z synchroproc....)
    jego zasil. brane z zuzw.wtór.zasilacza
    - moze byc uszkodz. termiczne elementu, "zimny lut"........

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo