Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner KENWOOD KR-A5040, wyłaczający sie kanał

13 Gru 2006 18:32 2792 8
  • Poziom 12  
    Witam !!!

Problem jest następujący, wyłacza sie jeden z kanałów trwa to jakiś moment (dłuzej lub krócej) no i sie włącza ponownie. Co to moze być ??
    Dodam ze przy radiu jest to samo a wiec odpada problem z doprowadzeniem sygnału itp... Na myśl przychodzą mi zimne luty. Jak spotkalisci sie już z czymś takim albo macie jakieć pomysły to piszcie za co sie najlepiej zabrać.

Z góry dziękuję.
  • Relpol
  • Relpol
  • Poziom 12  
    Problem z przegrzewaniem odpada bo miałem raz przypadek że przy włączeniu wzmacniacza siadł kanał .
  • Poziom 39  
    Zimne luty lub styki przesaźników wyczyścić.
  • Poziom 12  
    Obejrzałem wzmacniacz wstępnie i widze że z koncówek mocy sygnał biegnie do przekaźnika, który pewnie jest problemem. Może mi ktoś powiedzieć przez co jest sterowany ten przekaźnik. Nie pytam o napięcie ale tylko co powoduje podanie napoięcia na jego cewkę.
  • Poziom 9  
    Możliwe, że jest coś przekażnikiem. Mam podobny problem z moim Kenwoodem. również lewy kanał ale problem znika jak pokręce gałką od głośności. Czasami dzieje się to co chwilę, a czasami wogóle, przez całe godziny grania.
  • Poziom 9  
    Witam,

mam taki sam problem na tym samym wzmacniaczu.
    problem występuje na obu kolumnach - po podkręceniu gałki od głośności problem znika, jednak po ściszeniu powraca. (choć nie zawsze) dodatkowo słychać 'szelesty' przy zanikaniu/powracaniu dźwięku.

Styki przekaźników i inne były czyszczone jednak bezskutecznie.

kolumny altus 140.

Czy ktoś jeszcze ma pomysł, jak mogę rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam,
    Bartek
  • Poziom 26  
    Od dzisiaj jestem również posiadaczem tego wzmacniacza, I problem mam identyczny jak kolego wyżej. tyle że nieraz jeden kanał, nieraz inny. Po pogłośnieniu, i ściszeniu problem znika, reset amplitunera też pomaga. Kupowałem to na giełdzie i narazie mam plombę.. Więc nie chcę grzebać, najwyżej go zwrócę, tylko pytanie, czy to jakaś pierdoła, czy coś poważniejszego ? (bo ampli naprawdę mi się podoba, i nie chce mi się go zwracać)
  • Poziom 9  
    Witam ponownie,
    polecono mi wymienić kondensatory. myślicie, że może mieć to związek z wyłączającymi się kanałami?