Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkosciomierz do Forda Focusa

KrzysiekKurpiewski 13 Gru 2006 19:23 2316 2
  • #1 13 Gru 2006 19:23
    KrzysiekKurpiewski
    Poziom 9  

Mam problem z predkościomierzem do forda Focusa 1.4. Licznik dziala kiedy silnik jest zimny ale po 10 minutach przestaje mi wskazywac predkość no i oczywiscie ilość przejechanych kilometrów, na tym displayu mam poprostu kilka przerywanych lini. Czasami zaczyna wskazywać prędkość na rozgrzanym silniku ale po chwili znowu strzałka spada na zero. Pozostałe kontrolki i obrotomierz działaja poprawnie. Próbowałem juz wyciągnąć kostkę połączeniową ze skrzynią biegow bo tam jest czujnik prędkosci, popsikałem nawet preparatem ochronnym do elementów elektrycznych ale bez zmian. Wymontowałem cały licznik i sprawdziłem połączenia ale wszystko było wporządku a licznik prędkości dalej nie działa. Może ktoś miał podobny problem i wie jak to zrobić, czekam na wiadomość i z góry dziękuję.

0 2
  • Pomocny post
    #2 13 Gru 2006 23:58
    btomi
    Poziom 15  

wymien czujnik predkosci przy skrzyni tylko odrazu uprzedzam ze jest problem z demontarzem. Ta usterka to dosc czesta usterka w focusach jak chcesz mie 100§ pewnosci podepnij sie pod kompa jest to usterka diagnozowalna przez system

0
  • #3 23 Lis 2009 12:22
    KrzysiekKurpiewski
    Poziom 9  

Przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale mało kiedy zaglądam na forum z powodu braku internetu. Dzięki btomi za podpowiedź oczywiście strzał w 10 dobrze że mi pomogłeś bo miałem akuratnie wymieniane okładziny na sprzęgle a do tego trzeba zdemontować skrzynię więc wymiana czujnika była prosta.

0