Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

boiler elektryczny zagotował wode maxymalnie i buczy ...

dewon24 14 Gru 2006 00:01 8629 16
  • #1 14 Gru 2006 00:01
    dewon24
    Poziom 2  

witam sorki z góry za nowy temat ale mam poważny problem mam niskie cisnienie wody czasem wogóle przestaje leciec i pewnej nocy boiler elektryczny zagotował wode cofnelo goraca do instalacji tak ze do spłuczki tez poszedł wrzątek jakis pseudo fachowiec wymienil cos tam ale nadal gdy odkrecam kran buczy cos niesamowicie jesli ktos potrafi powiedziec o co chodzi bylbym naprawde wdzieczny:idea:

0 16
  • #2 14 Gru 2006 06:21
    DonRomano
    Poziom 33  

Jak buczy to albo do kitu bateria, albo co jest bardziej prawdopodobne zawór zwrotny w zaworze bezpieczeństwa pod boilerem.
    Należy koniecznie wymienić, dlatego cofnęło wodę do spłuczki.

1
  • #3 14 Gru 2006 08:32
    Kristo
    Poziom 16  

Raczej trzeba wezwać prawdziwego fachowca. Do sprawdzenia termostat, ogranicznik temperatury a także grzałka gdyż w przypadku przebicia może grzać do oporu nawet przy sprawnym termostacie. Zawór bezpieczeństwa jeżeli taki jest ( a powinien)też należy sprawdzić chociaż jak masz niskie ciśnienie wody to mogą być problemy z prawidłowym jego działaniem. Co do buczenia to po zagotowaniu wody prawdopodobnie masz zapowietrzoną instalację. Przepuść wodę przez wszystkie krany zaczynając od najdalszych od bojlera. Z konkretną naprawą nie ma co zwlekać gdyż użytkowanie bojlera z takim zachowaniem jest bardzo niebezpieczne.

0
  • #4 16 Gru 2006 01:30
    dewon24
    Poziom 2  

zapowietrzony to chyba nie jest bo podczas użytkowania powinien sie odpowietrzyc.....??

0
  • #5 16 Gru 2006 09:05
    Kristo
    Poziom 16  

Bojler sam się odpowietrzy, ale instalacja nie.

1
  • #6 16 Gru 2006 21:35
    waldekel
    Poziom 28  

Kristo napisał:
    w przypadku przebicia może grzać do oporu nawet przy sprawnym termostacie.

Przy poprawnym podłączeniu bojlera w przypadku przebicia grzałki nie powinien grzać po osiągnięciu właściwej temperatury.

0
  • #7 17 Gru 2006 18:18
    Kristo
    Poziom 16  

waldekel napisał:
    Kristo napisał:
    w przypadku przebicia może grzać do oporu nawet przy sprawnym termostacie.

Przy poprawnym podłączeniu bojlera w przypadku przebicia grzałki nie powinien grzać po osiągnięciu właściwej temperatury.

Termostat odłącza tylko jeden biegun zasilania. Jeżeli przebicie izolacji grzałki nastąpiło od strony zera to obwód zamknie się przez zero ochronne i nie nastąpi nawet zadziałanie bezpiecznika. Oczywiście przy starym typie instalacji bez wyłacznika różnicowego. Przy odwróceniu wtyczki będzie zwarcie.

0
  • #8 17 Gru 2006 18:48
    waldekel
    Poziom 28  

Jeżeli instalacja zasilania bojlera wykonana została prawidłowo, to zasilanie przewodu fazowego powinno być po właściwej stronie i nie ma mowy o odwróceniu wtyczki, gdyż gniazdo posiada bolec ochronny, który uniemożliwi odwrotne zasilanie bojlera.

0
  • #9 17 Gru 2006 21:06
    Kristo
    Poziom 16  

waldekel napisał:
    Jeżeli instalacja zasilania bojlera wykonana została prawidłowo, to zasilanie przewodu fazowego powinno być po właściwej stronie i nie ma mowy o odwróceniu wtyczki, gdyż gniazdo posiada bolec ochronny, który uniemożliwi odwrotne zasilanie bojlera.

Zgadzam się z kolegą "waldekel", że przy prawidłowo wykonanej instalacji przy przebiciu grzałki po wyłączeniu termostatu bojler nie będzie grzał. Tyle, że teoria swoje, a życie swoje. Widziałem juz wiele instalacji wykonanych w taki sposób, że włosy na głowie stają dęba. W tym przypadku nie wiemy jaki jest rodzaj instalacji więc możliwości przegrzania bojlera nie można wykluczyć.
    Tak czy inaczej dywagacje na ten temat nie rozwiązują chyba problemu autora postu.

1
  • #10 17 Gru 2006 22:14
    waldekel
    Poziom 28  

Kristo napisał:
    Tyle, że teoria swoje, a życie swoje. Widziałem juz wiele instalacji wykonanych w taki sposób, że włosy na głowie stają dęba.

:D :D Co prawda to prawda i dlatego ten co nie ma pojęcia o elektryce to nie powinien tam grzebać dla swojego i innych dobra. :!:

0
  • #11 18 Gru 2006 01:50
    dewon24
    Poziom 2  

wielkie dzieki za wszystkie info bo ja to w tych sprawach zielony dość jestem a jak mam odpowietrzyc ta instalację zeby tak nie buczała?

0
  • #12 18 Gru 2006 08:29
    DonRomano
    Poziom 33  

Przestań rozmyślać i dyskutować zacznij działać.
    Zawór i tak trzeba wymienić, wymień a zobaczysz że przestanie buczeć.

0
  • #13 18 Gru 2006 12:45
    mczapski
    Poziom 38  

Piękna dyskusja. Ale proszę założyć, że instalacje niskociśnieniowe (bezciśnieniowe) nie mają zaworu zwrotnego. Zwyczajnie małe ciśnienie nie otworzyłoby zaworu. Konstrukcja ogrzewacza zapewnia brak możliwości pracy grzałki na sucho (w pewnych granicach). Jeśli termostat nie wyłącza grzałki to klęska. Wprawdzie przez zawór (kran) pójdzie para ale jeśli użytkownik przez kilka dni delektuje problem to i tak wyrzuci ogrzewacz. Przy okazji poparzy się. I nic do tego nie ma odpowietrzanie instalacji.

0
  • #14 18 Gru 2006 12:51
    DonRomano
    Poziom 33  

To prawda, ale tu jest podgrzewacz ciśnieniowy.
    W bezciśnieniowym nie ma możliwości cofnięcia gorącej wody do spłuczki, inna zasada działania.

0
  • #15 24 Sie 2007 17:45
    emilgoldyn
    Poziom 1  

witam. czy mozecie mi powiedziec dlaczego boiler nie chce grzac wody? podajcie mi przyczyny dlaczego tak jest.

0
  • #16 24 Sie 2007 17:54
    vcc
    Poziom 33  

Jak kilka postów powyżej, uszkodzony termostat, grzałka, przewód zasilający, instalacja w bojlerze.

P.S. 500 POST.

0
  • #17 04 Kwi 2010 17:01
    bizon_126
    Poziom 28  

Witam nie chcąc zapychac forum nie zakładam nowego tematu
    mianowicie mam problem z bojlerem [jakiś z lat 90] z wężownicą i grzałką problem w tym ze ma on pojemnośc 80 litrów z czego połowa to kamień
    Czy jak wyczyszczę go z wewnątrz to będzie sie to wiązało z jego wymianą[będzie ciekł]
    z zewnątrz nie wygląda ładnie [ocynkowany] a nie chciał bym narazie zmieniac bo brak kasy w budżecie na przeróbkę instalacji CO

Dodano po 3 [minuty]:

grzałka nie była używana od nowości
    w efekcie tylko jedna osoba da radę wziąśc prysznic

0