Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z mocą w Citroen XSARA

27 Sie 2003 23:33 3230 11
  • Poziom 17  
    Ostanio zauważyłem że moje auto znacznie straciło na mocy.
    Citroen Xsara I Break, 2000 r. 74 000 km przebiegu.
    Silnik 1,4 i (75 KM), wymieniałem świece zap., olej z filtrem, f. kabinowy. Mam do wymiany f. paliwa, tłumiki (a raczej ten ostatni) jest troche wypluty.
    Ogólnie mówiąc, auto straciło na mocy, na niskich obrotach jest strasznie
    "zamulony" przy wyższych obrotach jest troche lepiej. Jednak i tak jadąc na "dwójce" to nie jest to co kiedyś.
    Auto także ciężko wchodzi na wyższe obroty, np. aby dojść do ok. 3 500 obr/min, trzeba naprawde więcej gazu mu wcisnąć, przez co (nie sprawdzałem dokładnie) ale napewno więcej pali.
    Czy wymiana f. paliwa coś pomorze, może to wina elektryki (wysokie
    napięcia)?
    HELP!!!
  • Poziom 11  
    Jak masz taką możliwość to sprawdz sterowanie wtrysku i przewody wys napięcia też by nie zaszkodziło
  • Poziom 17  
    witam, w jaki sposób sprawdzić wtrysk, przewody mniej więcej wiem, można to zrobić samemu??
    Znasz się na Xsarach??? - mam też małe problemy z zawieszeniem z tyłu...
    Help
  • Poziom 17  
    Witam, filtr powietrza wymieniałem ok. 6 tys. km pemu, sprawdzałem teraz filtr oraz dolot powietrza do filtra, wszysto ładnie i pięknie, ale auto jak było słabe tak jest nadal...
    Czy może to być wina katalizatora?? - mam przejechane 74 000 km przebiegu.
  • Poziom 13  
    U mnie w Astrze po 150 kkm przypchał się właśnie kat i miałem podobne problemy.Spróbuj na chwile odkręcić wydech i przejechać się.Będzie trochę głośno.
  • Poziom 18  
    Pojedź do serwisu. W Citroenie podłączenie do komputerka kosztuje 80zł więc chyba nie jest to jakaś fortuna. Może brak jest jakiegoś sygnału i ECU wszedł w tryb awaryjny.
  • Poziom 17  
    Witam, dzięki za rade, ale jak bym znał usterke teraz, to 80zł zostanie w kieszeniu...
    W ostatecznośći nie będe miał wyjścia, tylko ASO.
  • Poziom 17  
    HELP !!!
    --
    ...........
  • Poziom 2  
    raker napisał:

Czy wymiana f. paliwa coś pomorze, może to wina elektryki (wysokie
    napięcia)?

Zależy ile masz przejechane na tym filtrze jeśli dużo to może pomóc.
    A próbowałeś zmienic stację benzynową ?
    Rycho
  • Poziom 11  
    moze to byc,taka zatyczka(tzn jej brak) z lewej strony(jak z przodu patrzysz)wychodzi jakby koncowka na wezyk zwrocona ku kabinie,zaslep ja i powinno byc ok
  • Poziom 11  
    to jest na "puszce" przepustnicy(zapomnialem dodac)