Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Probe 2.0 '94 = iskra jest, paliwo jest a nie odpala.

arcadio 14 Dec 2006 13:37 1674 8
    arcadio
    Level 10  
    Witam przytargałem sobie z Niemcowa Probe 2.0 16v 1994r
    Niestety auto stało na placu i juz było niesprawne.
    Rozrusznik kreci, paliwo dostaje, iskre sprawdziłem i jest. Niestety auto nie odpala. Próbowałem odczytac kody błyskowe lecz niestety jest to nie mozliwe poniewaz kontrolka nie mruga. równiez dioda którą podłaczałem nie mruga. Jest jeszcze patenet z miernikiem lecz ten rowniez zawiodł.
    Proszę o podpowiedz co mam jeszcze sprawdzic.
    Swiece sprawdzone. kable nowe.
    Iskra wydaje mi sie dosc słaba.
    momik12
    Level 31  
    to,że jest iskra,nieznaczy że będzie w cylindrze przy ciśnieniu.Zobacz z jakiej największej odległości uderza
    arcadio
    Level 10  
    Iskra jest. przeskakuje z odleglosci 0.5cm.
    User removed account
    User removed account  
    arkadious
    Level 10  
    "to za mało" - To znaczy ze masz kupić sobie 2gi akumulator i bedzie więcej ;)
    Jak widzę takie odpowiedzi to.... żałosne.

Do wyboru masz aparat zapłonowy albo jesli nie mozesz odczytac kodów tzn ze moze być coś z komputerem.
    wojtekryba
    Level 32  
    arkadious wrote:
    "Do wyboru masz aparat zapłonowy albo jesli nie mozesz odczytac kodów tzn ze moze być coś z komputerem.

to jest dobra odpowiedż- urodził nam sie kolejny znawca tematu
    ile to jeszcze potrwa

jeżeli Elektrit mówi za mało to ma rację i trzeba poszukac dlaczego
    i wierzcie mi kody błedów w tym nie pomogą
    momik12
    Level 31  
    zobacz kopułke czy niema przebić,czujnik temp silnika,załóż na próbe inne świece,dziwne wogule sie nieodzywa?

...a i czy wtryskiwacze kluczuje
    arcadio
    Level 10  
    Dziekuje za podpowiedzi.
    Niestety nic a nic się nie odzywa. Identycznie kręci z odpietymi kablami wys napiecia jak i z zalozonymi. Nawet nie probuje zaskoczyc. Faktycznie iskra jest bardzo słaba. Sprawdziłem na kazdej świecy. Wszedzie jest tak samo. Bardzo szybko sie zalewa. Wystarczą dwa kręcenia po kilka sek i po wykreceniu swiecy jest czala mokra od paliwa. Czytałem gdzieś ze padają aparaty zapłonowe ale wtedy nie dają iskry. Jeszcze był jakiś podobny temat i tam pisali ze to wina PCM - nic mi to nie mówi.
    Nie wiem za co się zabrać. Rozkrecać aparat? Szukać komputera? Może to wina immobilasera? Tyle ze jak immo jest uruchomiony to nie kreci rozrusznik po nacisnieciu przycisku na pilocie fordoskim rozrusznik kreci ale efektu zero.
    Paliwo jest nowe, ako nowe. Może sprawdzić na holu?
    arcadio
    Level 10  
    Rozpykałem.
    Fabryczne Immo umarło. ;)
    Jest juz ok.