Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox zżera zasoby komputera !

PINISLAV 14 Gru 2006 16:48 5212 12
  • #1 14 Gru 2006 16:48
    PINISLAV
    Poziom 12  

Od jakiegoś czasu gdy serfuje po sieci da sie zauwazyc dziwne objawy, system staje sie powolny dysk strasznie mieli i obciazenie procesora siega 90% (uzycie pamieci 0d 20 do 160MB)i to tylko przy kozystaniu z neta (neostrada 512 ADSL).
    Kozystam z firefox'a 2.0 bez zadnych wtyczek dzieje sie tak przy np:2 otwartych oknach i od 3 do 8 kartach w kazdym oknie.
    Co to moze być?

0 12
  • #2 14 Gru 2006 17:04
    lex00
    Poziom 26  

To się dzieje tylko na Firefoxie?? Może w końcu kogoś przekonam do Opery, więc spróbuj zainstalować Operę według mnie wersja 9.02 wcale nie odbiega od Firefoxa ;D

0
  • #3 14 Gru 2006 17:17
    DSB
    Poziom 15  

Zgadzam się z lexem, z Firefoxem <2.0 mnie też się podobnie działo, a na tym samym komputerze Opera śmiga (no i nie trzeba bawić się wtyczkami - dla mnie to ułatwienie)
    Firefox 2.0 sprawuje się już znacznie lepiej jeśli chodzi o zasoby, więc jeśli masz starszą wersję to polecam zainstalowanie nowej.

0
  • #4 14 Gru 2006 17:24
    yurus1
    Poziom 17  

Prubowałes wyczyścić "prywatne dane" narzedzia ->prywatne dane
    Jest tam pamięć podręczna i historia. Może za dużo Ci się już uzbierało!!

0
  • #5 14 Gru 2006 17:27
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Osobiście używam Opery (właśnie 9.02) i zgadzam się z tym zdaniem:

lex00 napisał:
    według mnie wersja 9.02 wcale nie odbiega od Firefoxa

Wcale nie odbiega, jeśli chodzi o zużycie pamięci...
    Wg moich przemyśleń zużycie pamięci zależy głównie od samych stron - jeśli będą tekstowe, ewentualnie z drobną grafiką, to nawet IE nie użyje tej pamięci zbyt wiele, natomiast gdy będą to przebajerzone strony we Flashu, z mnóstwem obiektów w Javaskrypcie, w dodatku niezoptymalizowanym, to okienko (karta) z każdą z nich może zajmować nawet megabajty pamięci - i na to raczej nie ma rady (nie wchodzić na takie strony :D ).
    U mnie Opera przeciętnie zajmuje około 100MiB pamięci, i już się do tego przyzwyczaiłem...

0
  • #6 14 Gru 2006 17:33
    PINISLAV
    Poziom 12  

Pamiec pamiecia, moze jej troche polykać ale to zuzycie procesora zbyt duze moim zdaniem ,moze sie przekonam do tej OPERY .
    Podajcie jakis sensowny link doownload opera.

0
  • #7 14 Gru 2006 17:40
    SaraniS
    Poziom 26  

PINISLAV :arrow: www.opera.com :D
    Strona sama Ci zaproponuje download, i to wersji dla Twojego systemu ;)

0
  • #8 14 Gru 2006 18:29
    tzok
    Moderator Samochody
  • #9 14 Gru 2006 18:35
    212673
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 15 Gru 2006 01:11
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

PINISLAV:
    1. Jaki masz procesor?
    2. Ile masz pamięci RAM?
    3. Ile masz wolnego miejsca na dysku?
    4. Jak jest ustawiony plik wymiany?
    5. Kiedy była robiona ostatnio defragmentacja dysku?
    6. Czy wyczyszczony jest cache przeglądarki?
    7. Czy masz włączone indeksowanie dysków?
    8. Wklej na wszelki wypadek log z hijackthis.

0
  • #11 15 Gru 2006 01:26
    PINISLAV
    Poziom 12  

Faktycznie dzieje sie tak wtedy gdy na jakiejs ze stron jest reklama we flashu,np: otworzone jest pare stron w tym srednio po 3 karty jest w miare ok uzycie procesora oscyluje w granicach 15% uzycie pamieci 80MB ,ale gdy jedna ze stron zawiera FLASHA jest masakra procek 70% a pamiec 120MB.

Dodano po 6 [minuty]:

Procek athlon 3500 ram 768MB dysk 40GB nie korzystam z pliku wymiany chyba ze jakas giera lub program tego wymaga(plik wymiany spowalnia kompa) ,wszelkie spowalniacze systemowe powylaczane cache czyszczony defragmentacja jakies 2-3 miechy temu, z wolnym miejscem jest roznie srednio giga wolnego na całym dysku,loga wrzuce pozniej.

0
  • #12 15 Gru 2006 20:02
    lex00
    Poziom 26  

Sprawdź czy na Operzę jest to samo, ale ja proponuję właśnie przesiadkę na Operę

0
  • #13 15 Gru 2006 20:24
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Zainstaluj wtyczke FlashBlock i po sprawie no i wlacz ja zeby blokowalo i tak na wiekszosci stron flash jest niepotrzebny.

A jesli chodzi o to ze czym dluzej go uzywasz "serfujesz" to gdzies kiedys czytalem ze jest to zwiazane z tym ze Firefox zapisuje sobie wszystko co otwierasz w pamieci, dlatego mozesz szybko powrocic do zamknietej strony bo nie odnosi sie ona do www (nie otwiera jej na nowo) tylko do pamieci i to bylo przyczyna przymulania firefoxa.

Zainstaluj wersje 1.5 z pelna aktualizacja ja uzywam i nie mam z nia problemow.

-=pozdrawiam=-

0