Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wyłączeniem komputera

28 Sie 2003 08:20 1272 10
  • Poziom 15  
    W komputerze z płytą ATX nigdy nie było problemów. Po zainstalowaniu Windows 2000 wyłączyć komputer można tylko odcinając zasilanie. Nie działa programowe zamykanie komputera, ani przycisk na obudowie. Komputer zachowuje się jak AT. Przy Win98 jest ok.
  • Poziom 13  
    Proponuję przeinstalować windowsa. Nie jest to wina sprzętu.
  • Poziom 15  
    Przeinstalowałem trzy razy. Przy win2000 za każdym razem jest to samo. Pod win98 jest ok.
  • Poziom 28  
    A w tym czasie jak miałeś zainstalowanego win 2000 ściągałeś jakieś nakładki z microsoftu?
  • Poziom 28  
    Autoatyczne wylaczanie kompa w windowsach NT (czyli takze 200o) nie dziala z pierwszymi wersjami plyt ATX... nie wiem dokladnie dlaczego tak sie dzieje, ale wiem ze tak jest. Np na plycie A-Trend z AMD333 i na MSI z Celkiem366 tak mam, a na EPoX-ie z XP1600+ jest ok - wszedzie byla testowana ta sama plyta instalacyjna windowsa. Starsze ATXy nie maja czegos co potrzebne jest w windowsie2k (zaloze sie ze XP sie zachowuje tak samo, a Me bedzie chodzil)
    Nic na to nie poradzisz - tak poprostu jest
  • Poziom 15  
    Mam płytę abit BE6-II i P III 1000. Win98 wyłączał bez problemu.
  • Poziom 13  
    Niewiem jak to jest w 2000 ale Xp nalerzy w opcjach zasilania zaznaczć Zawansowane zarządzanie energią,a 2000 jest podobny do xp wiec możesz to sprawdzić>
  • Poziom 17  
    :arrow: spec: kwestia rzeczywiscie sie tyczy zarowno win2k i XP, ale bardzo latwo temu zaradzic.

Napisalem o tym w dziale Usterki>>Komputery, link do tematu
    A co do wlaczania opcji zaawansowane zarzadzanie energia w XP to tak naprawde gucio to daje ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    ggrunge... no racja... pomoglo (zrobilem tylko pkt 1)

Ale przyznam sie ze o grzebaniu w rejestrach to bym nie pomyslal :oops:
  • Poziom 17  
    no ja tez bym na to sam nie wpadl, ale kiedys kumpel mi powiedzial ze chyba gdzies taka opcja jest w rejestrze no i poszukalem troche i znalazlem :), a wczesniej chyba z rok sie meczylem z wylanczaniem listwa :D
  • Poziom 28  
    Tak troche nie rozumiem o co Wam chodzi z ta listwa.. przeciez wystarczylo przytrzymac przycisk POWER przez 4s (okolo) i tez sie wylacza!